KOSÁRLABDA

2017.10.21. 21:15

Nyert az Olaj az Atomerőmű ellen

Sorozatban negyedik bajnoki meccsét is megnyerte az Olaj, amely szombaton este az Atomerőmű SE gárdáját verte, jó hangulatú összecsapáson.

Az Olajnál a szegedi meccsen kiállított Sztrahinja Milosevics nem szerepelhetett, mert az MKOSZ a fegyelmi tárgyalásig felfüggesztette a szerb kosaras játékjogát. Szép számú közönség előtt, jó hangulatban kezdődött a rangadó.

Egy biztos, a paksi B-közép nem bízott kedvenceiben, egykoron száz szurkoló is elkísérte a piros-kékeket, most mindössze fél tucat drukkerük árválkodott a vendégszektorban.

Úgy indult a meccs, hogy az Olaj tönkreveri vetélytársát, Kendrick Perry vezérletével szinte akkor dobtak kosarat, amikor csak akartak, négy perc alatt 12–0-ra vezettek.

Lassan éledt az ASE, közülük Jabarie Hinds és Seth Allen is betalált, de Perry mellé a második negyedben Quincy Ford és Vojvoda Dávid is felzárkózott, a hazai csapat pedig magabiztosan tartotta 12–14 pontos előnyét a nagyszünetig, (45–32).

A fordulás után viszont megkezdte a felzárkózást az ASE, az Olaj pedig kényelmesen játszott, Dragan Alekszics próbálta felrázni fiait, ami nem igazán sikerült. A zárónegyedben Hinds triplájával 68–68-ra módosult az állás.

Szerencsére a vendégek nem tudták átvenni a vezetést, 75–74-es állást követően Vojvoda előbb beszórt egy triplát, majd Ford visszatett egy támadólepattanót, sőt ez utóbbi játékos is helyére tett egy hárompontost, ezzel a 8–0-s rohammal eldöntötte az Olaj a meccset.

– Az elején bentragadtunk, a Szolnok pedig elkapta a ritmust – értékelt Teo Cizmic, a Paks edzője. – Később rohantunk az eredmény után, közelkerültünk az Olajhoz, a végén azonban jobban koncentráltak a hazaiak, és megnyerték a mérkőzést.

Dragan Alekszics is úgy látta, hogy a győzelemért nagyon kellett koncentrálniuk a hajrában.

– Azt gondolom, hogy jó meccset játszottunk a Pakssal, jó védekezéssel és határozott támadójátékkal kezdtünk. A második félidőben aztán visszaesett a játékunk, és kiegyenlített a vendégcsapat. A hajrában azonban volt néhány szerencsés és extra dobásunk, és a védekezésünk is olyan volt, mint az elején, így sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Az Olaj előbb szerdán (tv: DigiSport1) 18.30-kor a Falco KC otthonában Európa Kupa meccsen, majd pénteken (tv: M4) 18.30-kor az Alba Fehérvár csarnokában bajnoki rangadón szerepel.

SZOLNOKI OLAJ KK – ATOMERŐMŰ 91–86

(20–12, 25–20, 16–24, 30–30)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1650 néző. Vezette: Farkas G., Praksch, Balog Gy.

SZOLNOK: PERRY 21/9, VOJVODA 21/9, Kovács P. 3/3, FORD 21/6, ANDRIC 12. Csere: Phillip 6, Poják 3/3, Tóth Á. 4, Tóth Z. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

PAKS: Hinds 12/6, ALLEN 32/15, Barnies 11/3, EILINGSFELD 13/6, OGUNYEMI 10. Csere: Ruják 4, Medve 2, Garamvölgyi 2, Gulyás M. Vezetőedző: Teo Cizmic.

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 4. perc: 12–0. 8. p.: 18–8. 15. p.: 30–18. 19. p.: 42–29. 23. p.: 47–41. 28. p.: 61–51. 32. p.: 66–62. 35. p.: 73–72. 39. p.: 85–74.