2007.03.03. 20:25

Kosárshow Olaj módra

Az utolsó negyedig mindenki szoros, idegölő végjátékot várt a meccstől, de a fantasztikus estét kifogó Kelley vezetésével az Olaj igazi kosárparádét varázsolt a 3000-res tömegnek. Olaj-ASE: 77-56.

SZOLJON

Szolnoki Olaj KK—Atomerőmű SE 77-56 (13-20, 19-12, 25-16, 20-8) Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Hartyáni, Hegedűs, Szilas.

Olaj KK: KELLEY 32/15, Cziczás 2, HOLLINS 10, JURKUNAS 8/3, FRANA 9. Csere: MOLNÁR A. 16/6, Sabaliauskas. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán.

ASE: WALTERS 17, Kiss Zs. 4, Grizzard 6, Balazic, Czigler 2. Csere: Stewart 2, ZUZAK 15/9, HORVÁTH Z. 10, Mészáros Z., Panta. Vezetőedző: Zsoldos András. Edző: Schmidt Béla.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-7, 8. p.: 7-11, 14. p.: 21-23, 18. p.: 32-28, 24. p.: 40-39, 28. p.: 48-48, 33. p.: 58-52, 38. p.: 68-56. Kipontozódott: Walters (39.).

Két olyan csapat mérkőzött, amelyek az elmúlt nyolc bajnoki fordulóból mindössze egy-egy meccset veszített el. Az atomvárosiak revánsra készültek, hiszen az őszi paksi derbin 22 ponttal győzött az Olaj, valamint a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében is a szolnokiak nyerték a párharcot. Mint ahogy azt ebben évadban megszokhattuk, zsúfolt ház előtt, nagyszerű hangulatban kezdődött a listavezető Olaj KK és bajnoki címvédő Atomerőmű SE csatája.

Szokott letámadásával kezdett a vendégcsapat, mindez nem ízlett a mieinknek, akik mindössze egy mezőnypontot dobtak öt perc alatt. Pór edző időt kért és próbálta rendezni a sorokat. Csapatából Kelley kapta el a fonalat, az irányító pontjaival zárkózott fel az első negyed végére az Olaj. Közben tüntetett a közönség a bírók ellen, akik sorra bakiztak. közülük a legnagyobb Szilas nevéhez fűződik, aki Kiss Zsolt homálydobását érvényesnek ítélte. A második negyedben fordult a kocka, az Olaj futott és dobott, jól. Molnárék egy 16-0-ás rohamot produkáltak, így 13-23 után 29-23-ra alakult az állás. Nem hagyta magát a vendégcsapat és Horváth Zoltán és Walters pontjaival a szünetig 32-32-re alakította az állást.

A térfélcserét követően eladott labdákkal kezdett az Olaj, bizony jókor jöttek Molnár lesipuskás góljai és végre Jurkunas is bevágott egy triplát. Ekkor még nem roppant meg az Atomerőmű, mert Zuzak, Horváth és Walters pontjaival ismét kiegyenlítették hátrányukat. A harmadik negyed utolsó két perce azonban újra Olaj pontokat hozott, sőt Kelley hármasa beesett a dudaszó időpontjában, így megnyugtató tizenegy pontos hazai vezetéssel zárult ez a játékrész. A zárófelvonásban már csak egy csapat volt a pályán, méghozzá az Olaj. Gyönyörű támadások végén szerezték pontjaikat játékosaik a a végére leblokkoló címvédővel szemben. Közönség bajnokcsapatként ünnepelte kedvenceit, ez még odébb van, de érik az alapszakaszgyőzelem.

Pór Péter: — A kritikus szituációkban mindig volt egy olyan játékos, aki hátára vette a csapatot. A közönség tomboló biztatása mellett pedig újabb szép győzelmet arattunk.

Zsoldos András: — A szolnoki csapatban többen extra teljesítményt nyújtottak, különösen Kelley játéka volt kiemelkedő. Sokat számított Frana és Molnár harcossága is, mindketten fontos pontokat szereztek. Gratulálok a Szolnoknak.

További eredmények: Debrecen—Falco KC 78-107, Kaposvár—Sopron 76-70, Univer KSE—Nyíregyháza 82-81, PVSK— ZTE 84-82, Körmend—Dombóvár 95-80, Albacomp—Hódmezővásárhely 94-55.