Kosárlabda

2024.05.03. 21:33

Előny a fogadónál, drámai csatában nyert az Olaj

A kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik összecsapásán az NHSZ Szolnoki Olajbányász vesztett helyzetből, 23 pontos hátrányból fordítva túlórában legyőzte a hazai pályán játszó Alba Fehérvár csapatát.

Meccsnullról indult a párharc, hiszen a felek egyaránt hozták a hazai mérkőzésüket. Vajon kinek sikerült majd lépéselőnybe kerülnie ősi riválisiával szemben? – erre is kíváncsiak voltak a honi kosárszurkolók.

Lukács Norbert (labdával) remek játékkal segítette győzelemhez csapatát
Fotó: hunbasket.hu

Arconic-Alba Fehérvár–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 109–110 (37–18, 23–30, 18–23, 16–23, 15–16) – hosszabbítás után Székesfehérvár

2000 néző. V: Cziffra Cs., Mészáros B., Györfy R. ALBA FEHÉRVÁR: CHAMBERS 15/6, ROBERTS 16/3, Barnett 13/3, Balogh M., DICKEY 15. Csere: Philmore 10, VOJVODA 40/18, Takács Milán, Kass, Takács Martin. Edző: Jandro Zubillaga. SZOLNOK: JOVANOVICS 24/6, EADS 17/6, LUKÁCS 16/6, Thomas 10, WIGGINS 23. Csere: Rudner 1, Durham 10/6, PONGÓ 9/6, Pallai. Edző: Oliver Vidin.

Az eredmény alakulása

4. perc: 11–8. 8. p.: 26–13. 14. p.: 47–30. 18. p.: 58–41. 24. p.: 66–61. 28. p.: 75–69. 34. p.: 81–84. 38. p.: 88–94. 43. p.: 101–101.

Egy biztos nem az Olaj szája-íze szerint kezdődött a találkozó. Igaz, négy percig fej-fej mellett haladtak a felek, aztán 11–8-as állás után Vojvoda Dávid előbb triplát, majd duplát szórt. Innentől termelte a pontokat a hazai gárda. A szolnokiaknak viszont semmi sem sikerült, ziccerek és büntetők maradtak ki. Mindezek után 19 pont előnnyel zárták az első negyedet a szárnyaló fehérváriak, 37–18.

A folytatásban kapaszkodott az Olaj, de Vojvodáéknak mindenre volt válaszuk. A 13. percben 44–22-es állást mutatott az eredményjelző. ha nem is rögtön, de a negyed végére Sztrahinja Jovanovics vezérletével végre összeszedték magukat. Egy 10–0 rohammal nyíltá tették a meccset, így legalább maradt még az esélyük a fordításre is, 60–48.

A térfélcserét követően három perc alatt újabb hat pontot dolgozott le hátrányából az Olaj. Naná, hogy tombolt a mintegy 150 Olaj-drukker. Elindult tehát az üldözőverseny, a hazaiak Vojvoda tripláival igyekeztek távol tartani az egyre jobban pörgő vendég alakulatot. A záró felvonás 78–71-es állásról indult. Anthony Durham tripláját Dustin Thomas duplája követte. Majd remekül játszó ex-fehérvári Lukács Norbert találataival már előrébb jártak a vendégek, sőt Jovanovics hármasával 88–94-re módosult az állás. Az Alba azonban a rendes játékidő végére döntetlenre módosította az állást, 94–94.

Az öt perces túlórában is szinte végig a szolnoki csapat vezetett, az Alba csak rohant az eredmény után, de az utolsó másodpercekben percben megint egyenlítettek, 109–109. Az utolsó szó azonban az Olajé volt, ugyanis egy fault után Demajeo Wiggins két büntetőjéből az egyiket a helyére küldte, és ez elég volt az övéi győzelméhez.

Ezzel a piros-feketék elvették a Fehérvár pályaelőnyét, már csak egy győzelem hiányzik számukra a döntőbe jutáshoz, amit hétfőn este szerezhetnek meg a Tiszaligetben. A másik ágon a címvédő Falco harmadszor is legyőzte a Zetét, ezúttal 103–59-re, és ezzel bejutott a fináléba