Kilométereket gyűjtöttek

2024.05.28. 15:30

„Agyonszaladták” hétvégén az abonyi futókört, és ennek mindenki örült

Négy óra alatt kilométerek százait gyűjtötték be az abonyi Városi Olimpiai Futónapon.

687 kilométer sok. Annál is több, mint amennyire Abony romániai testvértelepülése, Réty fekszik a pesti várostól. De még oda is elérnénk, ha összeadnánk az abonyiak által a hétvégén, a Városi Olimpiai Futónapon lefutott kilométereket – ez volt ugyanis a fenti 687 kilométer.

Abonyiak sokasága rótta a köröket hétvégén, a városi futónapon
Fotó: Facebook.com / Abony város hivatalos oldala

Az abonyiak egy különleges kihívás okán húztak futócipőt. Mint a település honlapján olvasható, a városi futónap célja az volt, hogy a Mikes-tó partján lévő pályán négy óra leforgása alatt összesen legalább 521 kilométert fussanak le a helyiek. Magyarország ugyanis ennyi érmet szerzett eddig az olimpiák történetében. És a város lakóinak „megmozgatásával” is szeretne készülni a nyári, párizsi ötkarikás játékokra.

Ez végül sikerült is. A futónapon százan vettek részt, és mint látszik: 166 kilométerrel múlták felül az „előzetes edzéstervet”.