2022.10.02. 09:39

Magabiztos sikerrel kezdték a bajnoki szezont a piros-feketék

Ahogy arról korábban beszámoltunk, jól sikerült az Olajbányász rajtja a kosárlabda-bajnokság élvonalában, a piros-feketék végig vezetve magabiztos győzelmet arattak a Kaposvár otthonában. Csapatjátékukról mindent elmond, hogy közülük hat játékos is tíz pont fölött dobott a szezonnyitó meccsen.

A piros mezes szolnoki játékosok nem engedték ki a kezükből a győzelmet Kaposváron

Forrás: Hunbasket.hu

Fotó: Lang Robert Kaposvar

Remek előszezont futott az Olajbányász, hiszen tíz tesztmeccséből kilencet is megnyert, úgy tűnik, hogy Gasper Potocnik edző jól összerakta az együttest, amelybe hat játékos is érkezett a nyáron.

Kaposváron a kezdés után nem sokkal Auston Barnes dobta az Olaj első dupláját, nemsokára Pallai Tamás helyére küldött egy triplát, és átvették a vezetést a vendégek a bajnoki rajton. Már az első negyedben szépen eloszlottak a pontok a szolnokiak oldalán, tegyük hozzá a hazaiak sem hagyták magukat lerázni, és nem volt nagy különbség a felek között az első negyed végén, 18–22.

A folytatásban Potocnik edző forgatta rendesen az övéit, a negyed közepén már a tizedik játékosuk is pályára lépett. Közben Jimmy Gavin triplájával pedig először hízott tíz pont fölé az Olajbányász előnye. A Tisza-partiak ha a védekezésben olykor hibáztak, de támadójátékuk jól működött, így a második tíz perc végén sem fenyegette veszély vezetésüket, 40–49.

A fordulást követően sem változott a játék képe, Gavinnal az élen rendre jól célzott a vendégsereg, A friss csapatkapitány, Bojan Szubotics pedig űzte hajtotta társait, bár a hazaiak egy pillanatig sem adták fel, nem tudták megállítani az Olaj-hengert. A záró felvonás 62–76-os állásról indult.

Szolnoki részről továbbra sem volt pardon, Pallaiék tartották előnyüket, ha a Kaposváriak olykor tíz pont alá csökkentették hátrányukat, akkor mindig érkeztek a vendég triplák, amelyek visszaállították a régi rendet. Bő négy perccel a vége előtt 70–84 volt az állás, a hazaiak a végjátékban kozmetikáztak az eredményen.

A hat pontos vendégsiker csalóka, ennél nagyobb különbség volt a felek között. A végső dudaszót követően szép számú Olaj-tábor pedig nagy ünneplésben részesítette kedvenceit, akik szombaton 18 óráról a Sopront fogadják a Tiszaligetben.

– Nem voltunk elég kemények, a festékben könnyen megvertek minket – mondta Ivan Rudez, a Kaposvár edzője. – Ha olyan jó csapatokat akarunk legyőzni, mint a Szolnok, akkor sokkal jobban kell egy az egy ellen védekeznünk. Az ellenfelünk tizenöt támadó lepattanója pedig elfogadhatatlan.

Gasper Potocnik pedig azt nyilatkozta: – Nehéz meccs volt, de úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Nem volt egyszerű a feladatunk, mert jó játékosok és egy remek edző van Kaposváron. Ez volt az első meccsünk, sok dolgunk lesz még a bajnokságban.

A szolnokiak centere, Andre Williamson még hozzá tette: – Nagyot küzdött az ellenfelünk, így az előnyünk tudatában sem dőlhettünk hátra, egy nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk, aminek nagyon örülünk.