Evezés

2023.09.10. 16:28

Huszadikként zárta a vb-t Simon Béla és Juhász Adrián

Második helyen ért célba szombaton, a belgrádi olimpiai kvalifikációs világbajnokság D-döntőjében a Simon Béla, Juhász Adrián kormányos nélküli kettes. A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzői alkotta magyar egység ezzel a 20. helyet szerezte meg a vb-n.

Másodikként ért célba a vb-n a D-döntőben a Simon Béla (elöl), Juhász Adrián kettes

Fotó: hunrowing.hu

Juhászék visszafogottan kezdték a helyosztót, 500 méternél a hatodik helyen álltak, féltávnál már harmadikként haladtak át. A hajrában végül a második helyet szerezték meg a futamban győztes holland hajó mögött, 6:36.00 perccel.

A Simon, Juhász duó messze volt a kvótaszerzéstől a világbajnokságon, mivel a kormányos nélküli ketteseknél 11 indulási jogot osztanak ki a 2024-es párizsi olimpiára. A szolnoki versenyzők legközelebb a jövő áprilisi, szegedi európai kvalifikációs regattán szerezhetnek olimpiai kvótát.