Kosárlabda

2024.02.25. 15:33

Több mint harminccal verte az NHSZ-Szolnoki Olajbányász a DEAC-ot

A válogatott szünet alatt sem tétlenkedett az NHSZ-Szolnoki Olajbányász, és a DEAC otthonában játszott felkészülési mérkőzést.

Kovács Levente

A piros-feketék új szerb edzője, Oliver Vidin először vezette a csapatot meccsen, és látszólag új lendületet hozott az együtteshez, az NHSZ-Szolnoki Olajbányász ugyanis harmincöt ponttal győzött a Debrecen ellen.

Demajeo Wiggins (labdával) és társai könnyed sikert arattak a DEAC elleni edzőmeccsen
Fotó: MW Archív

DEAC–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 61–96 (11–27, 14–25, 23–20, 13–24)

DEAC: Edwin 12/6, Neuwirth 8/6, Drenovac 12/3, Williamson 6, Buljevic 4 Csere: Tadics 15/3, Garamvölgyi 1, Varga, Czermann, Hibján 3/3, Hegedűs, Balázsi. Edző: Andjelko Mandics.

Szolnok: Jovanovics 10/3,  Eads 12, Pallai 14/6, Thomas 12/6, Wiggins 9. Csere: Pongó 3/3, Durham 6/6, Rudner 9/6, Vincze 1, Révész 15, , Sebők 3/3, Kiss D. 2. Edző: Oliver Vidin.

A mérkőzést jobban kezdte az Olaj, már az első negyedben tizenhatpontos előnyt dolgozott ki, a félidőre pedig növelte a különbséget, 25–52. A harmadik játékrész a debrecenieké volt, akik némileg csökkentették hátrányukat, a piros-feketék viszont az utolsó felvonást tizenegy ponttal nyerték, így alakult ki a 96–61-es végeredmény, ami biztató a hétvégi, Kecskemét elleni bajnoki mérkőzés előtt.