2024.03.16. 20:38

Óriási csatában győzött Körmenden a Szolnoki Olajbányász

Végletekig kiélezett mérkőzést hozott a piros-fekete csapatok csatája. Fej-fej mellett haladtak végig a csapatok, a döntő pillanatban viszont nem hibázott a Szolnoki Olajbányász, amely végül öt ponttal győzött Körmenden.

Talán nem állítunk valótlant azzal, hogy az alapszakaszból maradt három mérkőzés közül a legnehezebb várt szombaton a Szolnoki Olajbányászra, amikor a Körmend otthonában kellett pályára lépnie.

Szolnoki Olajbányász, Sztrahinja Jovanovics, kosárlabda
Sztrahinja Jovanovics (középen) volt a Szolnoki Olajbányász egyik legjobbja a Körmend ellen

A bajnokság hajrájához közeledve minden meccsnek egyre nagyobb tétje van. A Tisza-partiak három hellyel előzték a forduló előtt vasi riválisukat, azonban a csapatok között mindössze egy győzelem volt a különbség. Emiatt is volt különösen fontos mindkét félnek a győzelem megszerzése.

Jobban kezdett az Olajbányász, az első negyed felénél, 15–8-as szolnoki vezetésnél Kocsis Tamásnak hamar időt is kellett kérnie, a Tisza-partiak szinte minden támadásukból pontot szereztek a meccs elején. Ezt követően kissé visszább esett Oliver Vidin együttesének teljesítménye, amely ráadásul a büntetővonalról pocsékul dobott, kilenc próbálkozásból mindössze kettő volt sikeres. Igaz, a túloldalon a Körmend sem büntetőzött jól, nyolcból csupán kettő ment be. A játékrész végére viszont felzárkózott a hazai csapat, amely egy pontot hagyott csak az Olajbányász előnyéből, 20–21.

Nikola Djogo jóvoltából a vasiak átvették a vezetést a második negyed elején (30–28), Vidin időt is kért, hogy rendezze a sorokat. Ez sikerült is, az Olaj ismét magához vette a kezdeményezést, elszakadni viszont nem tudott ellenfelétől. Feszült hangulatú volt a találkozó, amely Djogo és Dustin Thomas kisebb balhéja után vált igazán paprikássá, amikor egy hazai fault után kisebb lökdösődés alakult ki a játékosok között, a játékvezetők pedig mindkettőjüket kiállították. Ez talán a Körmendet érintette rosszabbul, a kanadai ugyanis 14 pontjával csapata legeredményesebbje volt ekkor. Ennek ellenére ismét fordítani tudott a Körmend, Sztrahinja Jovanovics viszont még a nagyszünet előtt egalizálni tudott, 46–46.

A folytatásban lépéselőnybe került a Körmend, amelynek hat ponttal is vezetett a harmadik negyedben. A játékrész felénél viszont agresszívabb védekezésre váltott a Szolnoki Olajbányász, amitől kissé megilletődtek a vasiak – akik némileg fáradni is látszódtak –, így a Tisza-partiak vezettek a zárónegyed előtt, 64–65.

Az utolsó felvonás elején a szolnokiaktól James Eads a pontjaival, Révész Ádám és Lukács Norbert pedig a palánk alatti munkájával lépett csapata élére, melynek köszönhetően sokáig előnyben voltak a Tisza-partiak. Az együttesek ettől függetlenül fej-fej mellett haladtak végig. Egy perccel a vége előtt egyenlíthetett volna a Körmend, Doktor Péter viszont kihagyta második büntetőjét, a túloldalon viszont Demajeo Wiggins keze a legfontosabb pillanatban nem remegett meg, két büntetőt is bedobott, 82–85. Doktor ezt követően homályt dobott triplából, emiatt faultolni kényszerült a hazai csapat, Jovanovics sikeres büntetőivel pedig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, végül a Szolnoki Olajbányász 90–85-re győzni tudott egy nagyon fontos mérkőzésen, és egy újabb lépést tett a harmadik hely felé.

Egis Körmend–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 85–90 (20–21, 26–25, 18–19, 21–25)

Körmend Városi Sportcsarnok, vezette: dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs, dr. Németh Patrik (Forrai Sámuel)

Körmend: BASIC 14/9, Morgan 4, Takács K. 2, TOLBERT 18/3, Konate 6. Csere: DURÁZI 12, Doktor 5, Kiss M., DJOGO 14/6, Ferencz 10/6. Edző: Kocsis Tamás.

Szolnok: JOVANOVICS 17, EADS 23/9, Pallai 5/3, Thomas 4, WIGGINS 14. Csere: LUKÁCS N. 7, Rudner 9/6, RÉVÉSZ 9, Pongó 2, Durham. Edző: Oliver Vidin.

Kiállítva: Djogo (17.), ill. Thomas (17.)

Kipontozódott: Durázi (39.), Konaté (40.)

Az eredmény alakulása.

2. perc: 2–8, 4. perc: 8–11, 6. perc: 11–15, 8. perc: 15–18, 12. perc: 28–28, 14. perc: 32–33, 16. perc: 35–38, 18. perc: 39–41, 22. perc: 48–50, 24. perc: 52–50, 26. perc: 58–54, 28. perc: 60–57, 32. perc: 67–71, 34. perc: 72–73, 36. perc: 76–80, 38. perc: 81–80.