2024.05.29. 19:00

Negyedik lett a Ceglédi VSE

A bronzérem megszerzése volt a tét a Ceglédnek az OB I/B. utolsó fordulójában, Sűrű Dezső együttese azonban vereséget szenvedett a PTE gárdájától, így végül a tabella negyedik helyén végzett.

Kiss Ádám

A végsőkig versenyben volt a Ceglédi VSE a vízilabda másodosztály dobogójáért.

Ceglédi VSE, vízilabda, ob i/b
Szoros küzdelemben végül a negyedik helyet szerezte meg a Ceglédi VSE
Forrás: Ceglédi Vízilabda

PTE-PEAC–Ceglédi VSE 11–8 (3–1, 2–2, 2–2, 4–3)

Cegléd: HÖRÖMPŐ, Magyar 1, Kakuk, ZEMAN 2, Reményi, PATAKI, Süveges 1, NAGY R. 4, Bukta, Turcsányi. Edző: Sűrű Dezső.

Nem kezdte jól a mérkőzést a ceglédi csapat, a második negyed derekán már 5–1-et mutatott az eredményjelző. Bár a négy találatig jutó Nagy Richárd góljaival a záró játékrész előtt 7–5 volt az állás, hátrányát már nem tudta ledolgozni a CVSE, sőt a hazaiak egy perccel a lefújás előtt Vidovenyecz Zsombor találatával be is állították a végeredményt.

Sűrű Dezső, a Cegléd vezetőedzője: – Küzdöttek, hajtottak a srácok, de valahogy nem igazán sikerült befejezni a támadásokat. Most sem tudtunk teljes csapattal kiállni, négy játékos nem tudott eljönni az összecsapásra, amelyet a Pécs teljesen megérdemelten nyert meg.

A másodosztályú bajnokságban végül a DVSE diadalmaskodott, miután az utolsó mérkőzésen legyőzte közvetlen riválisát, az OSC II. csapatát. A debreceni együttes ezzel automatikusan feljutott az legjobbak közé, azonban vereségével a második helyen végzett orvosegyetemisták a honi szövetségnek adott tájékoztatásuk szerint nem vállalják az OB I.-es szereplést. Ezáltal nem kell osztályozót játszania az élvonal utolsó előtti helyén végzett Pécsnek, amely így bennmaradt az elsőosztályban.

A forduló eredményei: HVSC–Tatabánya 11–6, Kecskemét–Neptun VSC 8–8, ASI DSE–Fehérvár 23–10, DVSE–OSC II. 12–9, EKKE DSC–AVUS 10–8, YBL WPC–Oázis SC 16–12.