2007.09.08. 15:40

Elkészültek erejükkel az Olaj fiataljai

A Gazdavár Kupán a Pécs Aleksic és Lapov nélkül vette fel a harcot a Molnár Andrást nélkülöző Olaj-ifi ellen. Molnár András a pénteki, házigazdák elleni meccsen vádlihúzódást szenvedett, így nem lépett pályára.

SZOLJON

A Pécs is junior és fiatal játékosaival állt fel, így igazi ki-ki meccset vív egymással a két gárda.

Szolnoki Olaj KK - PVSK Pécs Expó 43-73 (18-15, 5-20, 6-22, 14-16)

OLAJ: Gaál 9/3, Cziczás 7/3, Tóth V. 8, Cseh 4, Harazin 6. Csere: Szabó 2, Mondzinger 3, Kovács D. 2, Márkus 2. Edző: Pór Péter.

Legjobb pécsi dobók: Pólya 12/6, Hicman 10/6, Grebenár 8, Kutasi 8

1. negyed

1. perc: Gaál Róbert hármasával kezdődött a mérkőzés. 3-0

2. perc: Cziczás triplája rövid, az ellentámadást Harazin állította meg. Cseh György is pontatlanul célzott kintről. 3-0

3. perc: Beesett a pécsi tripla is. 3-3

4. perc: Cseh elég idegesen kezd, knnyű ziccert hibázott. Beállt a pécsiek amerikai légiósjelöltje is. Túl sok pont egyelőre nincs Kutasi törte meg a csendet egy duplával, Gaál hasonlóval válaszolt. 5-5

5. perc: Tóth Viktor mindkét büntetője jó. 7-5

6. perc: Végre egy kis kosárlabda: szép pécsi támadások végén Grebenár ketteseket dob, hasonlóan kivitelezett szolnoki akcióból Cziczás hármassal, Tóth kettessel köszönt be. 12-9

7. perc: Grebenár szabadon dobhat ismét, de most hibázik. A lecsorgót visszateszik a pécsiek. 11-12

8. perc: Hosszú szerzett labdát és könnyű kosarat. 12-15

9. perc: Harazin zsákolt egyet. Hosszú hármasa kipördült. 14-15

10. perc: Cziczás kosarát megadták, a büntetője kimaradt. Szabó Péteré viszont nem. Így a negyed vége: 18-15

2. negyed

1. perc: Cziczás dobása kimarad, de Kovács Dávid leszedi a lepattanót. Szabó eladta a labdát, így könnyű ziccert dob a Pécs. 18-17

2. perc: Pécsi korárra szolnoki válasz: Harazin Cziczás passzából volt eredményes.  Egy pécsi gól jó plusz fault kombinációval 20-22

3. perc: Tóth Norbert szépen forgatta be a palánk alatt Cseh Györgyöt. 20-24

4. perc: Cziczás hármasa kimarad, Hosszúé nem. Szökik a Pécs. 20-27

5. perc: Sok a szolnoki pontatlanság, ezért Pór Péter időt is kért. Tóth Norbert csak az egyik büntetőjét dobta be. 20-28

6. perc: Tüzelnek lelkesen a játékosok mindkét oldalon, de nem nagyon találnak. A színvonal igencsak alacsony. 20-28

7. perc: Kovács Dávid büntetőből megtörte végre a kosárcsendet. Grebenár is betalált. 22-28

8. perc: Grebenár belemenése után Mondzinger egy büntetője sikeres. 23-30

9. perc: Grebenár szép passza pécsi kosarat ért. 23-32

10. perc: Három pécsi pont: kezd eldőlni a meccs így a félidő végére. 23-35

3. negyed

1. perc: Kutasi hármasával indult a meccs. 23-38

2. perc: Újabb pécsi kosár, meglehetősen álmosan mozognak a szolnoki fiatalok. 23-40

3. perc: Teljesen formán kívül kosaraznak az Olaj játékosai, Hosszú kilenc méters triplája igazán demoralizáló. 23-43

4. perc: Továbbra sincs szolnoki pont, Hicman triplája viszont tökéletes. 23-46

5. perc: A pécsi fiatalok sokkal biztatóbban mozognak, Kutasi labdaszerzése és ziccere után 23-46

6. perc: Pór Péter időkérését követően a figorát már végigjátszotta az Olaj, de ziccer megint kimaradt. Tóth Viktor bedobta a negyed első szolnoki kosarát. 25-48

7. perc: Cziczás betörése kosarat hozott. 27-48

8. perc: Grebenár duplájával félszáznál a Pécs. 27-50

9. perc: Harazin könnyű ziccere beesik. Hickman ezúttal bajban volt a büntetőkkel. 29-50

10. perc: Kintről viszont sikeresebb az amerikai, felzárkózott hozzá a negyed végén még Pólya György is, így a harmadik negyed végén 29-57

4. negyed

1. perc: Kenyeres triplája pontatlan, csakúgy, mint Tóth Norbert tempója. 29-57

2. perc: Tóth Viktor duplája a dudaszó pillanatában jó. 31-57

3. perc: Nyugodtan dobhat a Pécs, mert a támadólepattanókat könnyedén visszaszedik. 31-57

4. perc: Gaál hármasa kiperdült a gyűrűből, nem úgy Pólyáé. 31-60

5. perc: Gaál kígyózott át a pályán, nem tudták szerelni. A túloldalon csak egy büntető ment be. 33-61

6. perc: Újabb pécsi tripla, majd Pólyától egy szép  egyéni akció. 33-66

7. perc: Cseh és Mondzinger révén négy pontot szerzett gyorsan az Olaj. 37-68

8. perc: A Pécs kettessel válaszolt, a túloldalon Márkus Ádám kapott kihagyhatatlan átadást. 39-70

9. perc: A játékban továbbra is elég sok a hiba. 41-73

10. perc: Cseh szép kosarávalalakult ki a végeredmény:43-73