2008.08.23. 20:40

Szenzációs diadalt aratott férfi kosárlabda-válogatottunk

Nem kevesebb, mint 17 év után ismét válogatott kosárlabda mérkőzést rendeztek a Tiszaligetben. Az Európa-bajnoki selejtezőn Olaszország ellen diadalmaskodott a magyar együttes.

Magyarország—Olaszország 68-64 (20-23, 22-10, 11-22, 15-9)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. Vezette: Zachara (cseh), Poljansek (szlovén) Lottermoser (német).
MAGYARORSZÁG: Simon 4/3, NÉMETH 12/6, Kámán, Sitku 10/6, BÁDER 15/3. Csere: Fodor M. 2, MOLNÁR A. 10/6, Horváth Á. 4, TREPÁK 11/3. Szakmai igazgató: Mészáros Lajos. Edző: Horváth Imre.
Az olaszok legjobb dobói: Amoroso 21/6, Poeta 10, Michelori 8.

Az eredmény alakulása - 4. p.: 8-7, 8. p.: 16-17, 14. p.: 27-33, 17. p.: 32-33, 24. p.: 47-35, 28. p.: 49-52, 34. p.: 61-60, 38. p.: 64-60
Nem kevesebb, mint 17 esztendő kellett, ahhoz hogy újra férfi válogatott meccset rendezzenek Szolnokon. Nevezetesen a Tiszaligeti Sportcsarnokban, ahol 1991. áprilisának végén az Európa-bajnoki középdöntőre készülő magyar csapat a Tisza Kupa keretében játszott Algéria, Románia, és a Koreai Köztársaság válogatottja ellen.
Németh és Sitku triplákkal melengette a magyar tábor szívét a ma esti meccs elején. A másik oldalon az olaszok erőcsatára, Amoroso termelte szorgalmasan a gólokat, szépen kidolgozott akciók végén. Fogalmazhatunk úgy is, hogy az első negyedben a mezőnyből a mieink, míg a palánk alól a vendégek bizonyultak rendre eredményesnek. A második negyed elején két percig tartott az olaszok palánk alatti fölénye, ami pontokban is megmutatkozott, 27-33. A folytatásban azonban az egykori szolnoki kosarasok, Molnár és Trepák, valamint Báder révén a mienk egy szenzációs 14-0-ás etappal eltávolodtak vetélytársuktól. Sőt, a szünet előtti másodpercben Simon triplája is beesett az olaszok kosarába. Naná, hogy tombolt a szurkolótábor, hiszen 42-33-mal zárta csapatunk az első félidőt.
A fordulást követően azonban alaposan feljöttek az olaszok, jól kihasználták a mieink hét perces gólcsendjét, és egy 13-0-ás rohammal átvették a vezetést. A záró játékrészben azonban feltámadt a magyar csapat, Báder és Németh pontjaival sikerült visszavenniük a vezetést. A végjáték 64-60-as állásról indult, és a mieink Sitku büntetőből dobott pontjaival megnyerték a mérkőzést.