2013.02.19. 22:52

Könnyen nyert az Olaj

A EuroChallenge Kupa J-jelű négyesében az Olaj KK magabiztos, tizenöt pontos győzelmet aratott a Holon csapata ellen.

A felek izraeli összecsapását 77-72-re az Olaj nyerte. A vendéglátóknál jó volt hangulat, hiszen szombaton remek győzelmet arattak az ősszel az Euroligában is szerepelt, a múlt héten szlovén kupát nyerő Olimpija Ljubljana ellen.

Mivel a EuroChallengben csak három légióst szerepeltethet a szolnoki alakulat, Ascserics edző úgy döntött, Ernests Kalve hagyja ki a találkozót.
Szolnoki Olaj KK–Hapoel Holon 81-66 (28-16, 16-7, 24-19, 13-24)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1215 néző. Vezette: Lukes (cseh), Brziak (szlovák), Fritz (német).

OLAJ KK: FLORANCE 20/18, Németh I. 4, SEHOVICS 13/3, SZABÓ M. 9, Báder 11. Csere: Horváth Á., Gay 8, Simon B. 7, Fodor M. 3/3, Trepák 6/6, Mándoki, Csaba Gy. Vezetőedző: Nenad Ascserics. Edző: Dragan Alekszics, Kmézics Zorán.

HOLON: Waters 5, Rosen 6/3, Dyson 6, HILL 18, HASSEL 24. Csere: Harush 7/3, Elias-Poul. Vezetőedző: Dan Shamir.
[caption id="" align="alignleft" width="360"] Az Olaj legponterősebb játékosa Florance (jobbra) volt tegnap, aki nem kevesebb, mint hat triplával segítette hozzá csapatát a magabiztos győzelemhez. Fotó: Illyés Csaba
[/caption]
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-8, 8. p.: 26-11, 14. p.: 38-21, 18. p.: 41-23, 24. p.: 52-28, 28. p.: 64-38, 34. p.: 69-56, 38. p.: 80-62.
Az elején egy-két ponttal vezetett az Olaj, közülük Báder és Sehovics voltak a pontfelelősök, míg a másik oldalon a két amerikai center, Hill és Hassel próbálta bevenni az Olaj kosarát. Mintegy hat perc után azonban az addig csak száguldozó Florance gyors egymásutánban három triplát is beszórt, így 13-9 után pillanatok alatt 22-9-re módosult az állás. Megjött az addig csendes szurkolótábor hangja is.

Közben Ascserics edző sokat rotálta csapatát, jól tette, mert aki pályára került, az rendre betalált a Holon kosarába. Minderre a legjobb példa volt Fodor és Trepák. Miután beálltak, rögtön hárompontossal nyitottak. Az Olaj ugyanúgy szárnyalt, mint szombaton a Ljubljana ellen, szinte megállíthatatlan volt a csapat.

Tegyük hozzá, olykor elkapkodták a fiúk a támadásokat, akadt egy-két eladott labdájuk, ennek ellenére több mint húszpontos vezetésüket nem fenyegetette veszély az első félidő végén. A statisztikát böngészve is azt látni, hogy míg a szolnokiak a mezőnyből 45, addig a vendégek mindössze 22 százalékkal dobtak. Ráadásul Fodorék tizenegy triplakísérletéből hat is beakadt, addig a Holon csapata nyolcból semmit szórt. A lepattanócsatát is a hazaiak nyerték, méghozzá 27-22-re.
A fordulást követően Sehovics és Szabó tovább termelte a hazai pontokat, míg az izraeli csapatból Hassel vállalta magára a pontok gyártását. Az Olaj magabiztos vezetését azonban semmi nem befolyásolta. A záró játékrész 68-42-es állásról indult, a vendégek két perc alatt egy 10-0-ás rohamot produkáltak, sőt a folytatásban 69-58-ra zárkóztak fel.

A legjobbkor jött Florance immár hatodik triplája, majd miután Trepák is elvállalt egy távoli dobást, már nem maradt ok az izgalomra.
Nenad Ascserics: – Harminc percig kifejezetten jól játszottunk, nagy előnyünk birtokában azonban elvesztettük a koncentrációnkat és nagyon nem tetszett, ami a záró negyed elején történt.
Dan Shamir: – A Szolnok jó csapat és nem fért kétség a sikeréhez, mi sok gonddal és bajjal küzdünk, csak néhány percig kosárlabdáztunk elfogadhatóan.