LABDARÚGÁS

2019.10.08. 11:23

A szünetben még vezetett, de végül kikapott a Szolnoki Máv

Az NB II. 12. fordulójában a Szolnoki MÁV FC a szünetben még vezetett a Soroksár ellen, ám a három tizenegyest hozó mérkőzésen végül 2–1-es vereséget szenvedett vasárnap este.

Varga Balázs

Nem a nagy helyzetekről szólt a Tiszaligetben rendezett bajnoki, inkább a nyugodt, taktikus futball jellemezte a játékot.

A 33. percben viszont Vólent Rolandot találta volna meg a labda a tizenhatoson belül, csakhogy Völgyi Dániel a földre vitte a csatárt, amiért büntetőt kapott a MÁV FC. A tizenegyest Szabó Péter higgadtan a bal alsóba lőtte (1–0). Ettől támadóbbá vált a Soroksár, a félidő utolsó tíz percét megnyomták, de igazi helyzetet nem tudtak kialakítani.

A második játékrészt ott folytatták a vendégek, ahol az elsőben abbahagyták, továbbra is nyomás alatt tartották a Szolnokot, amelynek sajnos meg is lett az eredménye.

Öt perc alatt nagyot fordult a világ: előbb Tisza Kálmán buktatta teljesen feleslegesen Korozmán Kevint, majd Kovács Olivér belépője késett el Szerető Krisztoferrel szemben a büntetőterületen belül. Mindkét – teljesen jogos – tizenegyest Gyömbér Gábor értékesítette, így 2–1-re fordítottak a sárga-feketék.

A Szolnoki MÁV előnyben nem tudott jó kontrákat vezetni, hátrányban pedig már ismét felállt védelemmel szemben találta magát. Mindez azt eredményezte, hogy hiába váltak kezdeményezőbbé a kék-fehérek, igazán nagy veszélyt nem jelentettek a vendégek kapujára.

A végeredmény pedig 1–2 maradt, így a Szolnok nem tudta zsinórban harmadik bajnokiját is megnyerni, amit nagyrészt magának köszönhet, mivel elkerülhető tizenegyeseket adományozott ellenfelének.

A válogatottszünet miatt folytatás jövő vasárnap, a Békéscsaba vendégeként.

SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 1–2 (1–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800 néző. Vezette: Csonka B. (Punyi, Berényi Á.).

SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Szabó R. – Tisza K. – Szabó P. (Kotula, 77.), Tóth B. (Laczkó M., 66.), Földi M. (Simon A., 81.), Bárdos – Vólent. Vezetőedző: Csábi József.

SOROKSÁR: Varga Á. – Gár­dos, Gyömbér, Valencsik, Völgyi – Csernik, Csonka, Misic, Ko­­rozmán (Farkas B., 83.) – Orosz M. (Pölöskey, 46.), Lőrinczy (Szerető, 46.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Gólszerzők: Szabó P. (33. – 11-esből), ill. Gyömbér 2 (60., 64. – mindkettőt 11-esből).

Csábi József: – A Soroksár nyerte meg a büntetőpárbajt, de talán a cserepadok közötti különbség jelentette a mérleg nyelvét, ezért nem folytathattuk jó sorozatunkat.

Lipcsei Péter: – Ezúttal a három pont megszerzése volt a legfontosabb, mivel az elmúlt időszakban nem néztünk ki jól. Az első félidő a Szolnoké volt, de a szünetben váltottunk, a cserék lendítettek játékunkon, ennek köszönhetjük a győzelmet.

További eredmények: Budaörs–Győr 2–2, Kazincbarcika–Haladás 0–1, Vác–MTK 1–3, Csákvár–Dorog 2–1, Szeged–Békéscsaba 1–0, Siófok–Ajka 2–2, Gyirmót–Tiszakécske 1–0, Budafok–Nyíregyháza 2–0.

Vólent Roland (fehérben, szemben) tizenegyest harcolt ki, míg csapattársa, Szabó Péter (14-es számmal) értékesítette azt, így vezetett a Szolnoki MÁV, ám végül mégis vereséget szenvedett
Fotó: Fodor Orsolya