kosárlabda

2018.12.17. 10:00

Újabb bravúros jászberényi siker

A tizedik fordulóban Szegeden szerepelt a jászberényi csapat, amely nagyon értékes idegenbeli győzelmet aratott egyik riválisa otthonában. Immár hatodik sikerével az ötödik (!) helyen tanyázik a berényi legénység.

– Jól kezdtük a mérkőzést, a védekezésünk agresszív volt, a külső dobásaink ültek – mondta a lefújás után az nso.hu-nak Andjelko Mandics, a Szedeák edzője.

– Az első húsz percben több alkalommal is tíz pontra nőtt az előnyünk. A szünet után minden tekintetben rosszul teljesítettünk, huszonkét eladott labdával nem lehet nyerni.

Az egykoron Szegeden is dolgozó, most Jászberényben edző, Nikola Lazics pedig azt nyilatkozta: – Értékes győzelmet arattunk, mert Szegeden nagyon nehéz nyerni. Az első félidőben nem volt ritmusa a csapatunknak, a harmadik negyedtől viszont kontrolláltuk a mérkőzést, és megérdemelten nyertünk.

A folytatásban a Falco csapatát fogadják a kék-fehérek, vasárnap este hat órakor a Belvárosi Játékcsarnokban.

NATURTEX- SZEDEÁK – JP AUTO-JKSE 74–82 (21–16, 22–23, 12–20, 19–23)

Szeged, 800 néző. V.: Papp P., Farkas G., Balogh Gy.

SZEGED: Boltics 7, Ponjavics 11/6, Wirth 6/6, JUHOS 17/3, Sulovics 11. Csere: Kerpel-Frónius G. 5/3, VÁGVÖLGYI 13/9, Révész, Bellot-Green 4, Varga Á. Edző: Andjelko Mandics.

JÁSZBERÉNY: PITTS 28/6, Rakics 6/3, COLEMAN 19, ALEKSZANDROV 15/6, Pantelics 9/3. Csere: Kerpel-Frónius B., Cseh, Brbaklics 5. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 14–6. 8. p.: 21–12. 13. p.: 29–22. 17. p.: 38–31. 22. p.: 45–41. 28. p.: 51–54. 32. p.: 55–63. 35. p.: 59–67. 38. p.: 64–71. V. Cs.