KOSÁRLABDA

2019.02.10. 19:00

Nem sikerült a berényi bravúr

A bajnokság második helyén tanyázó jászberényi csapat hatos győzelmi sorozattal a háta mögött érkezett közvetlen riválisa, a Körmend otthonába.

Damier Pitts (labdával) nélkül aligha tartana ott a jászberényi csapat, ahol most

Fotó: Gémesi Balázs

Sajnos nem sikerült a kék-fehéreknek a bravúr, bár az első félidő még aránylag szoros volt, (44–38). A fordulást követően Ferencz Csabáék tovább növelték előnyüket, a 34. percben (78–59) már közel húsz pont volt a felek közötti távolság. Innen már nem tudott visszajönni a meccsbe a Jászberény, a vendéglátók behúzták a győzelmet.

– Sok hibával és rossz felfogásban játszottunk, s egy jól felkészített csapat volt az ellenfelünk – nyilatkozta a nso.hu-nak Nikola Lazics, a Jászberény edzője. – Nagyon agresszíven védekeztek a hazaiak, és mi nem találtuk ennek a harcmodornak az ellenszerét. Rutinos ellenfelünk megbüntetett minket a hibáinkért, a sok eladott labdából könnyű kosarakat szerzett.

Matthias Zollner, a Körmend edzője pedig azt mondta: – Nagyon fontos mérkőzés volt számunkra. Két vereség után csak a győzelem jelentett elfogadható eredményt. Ezt akarták a játékosok és a szurkolóink is, örülök, hogy többnyire jó játékot nyújtottunk és sikerült nyernünk. Négy nap múlva újra találkozunk, nem szabad, hogy elbízzuk magunkat, mert az egy másik meccs lesz.

A felek csütörtökön ismét összemérik erejüket, a Magyar Kupa negyedöntőjében, a győri Audi Arénában.

EGIS KÖRMEND–JP AUTO-JÁSZBERÉNY 90–72 (19–15, 25–23, 25–19, 21–15)

KÖRMEND: Németh 6/3, Bradford 11/3, Price 6, Hammonds 13/9, DELAS 14. Csere: CSORVÁSI 12, FERENCZ 15/6, Thames 7, Takács K. 6/3, Lajsz, Oroszi. Edző: Matthias Zollner

JÁSZBERÉNY: PITTS 13/6, Rakics 11/3, COLEMAN 21, Alekszandrov 6/6, Pantelics 7/3. Csere: Czirbus 6, Kerpel-Fronius B. 2, Brbaklics 4, Cseh 2, Ruják B. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 8–13. 14. p.: 25–25. 16. p.: 38–31. 23. p.: 46–40. 27. p.: 63–55. 34. p.: 78–59. 37. p.: 86–68.