2019.04.10. 20:29

Sokat tettek hozzá a fiatalok az Olaj győzelméhez

A PVSK elleni győzelemmel nyitotta a tartalékosan felálló Olaj a középszakasz első fordulóját. A jászberényi csapatnak viszont nem sikerült a rajt, hiszen simán kikaptak a Falco KC szombathelyi otthonában.

Kovács Péter, Vojvoda Dávid és Benke Szilárd, a három válogatott játékos sérülése miatt csak a szolnoki kispad mögül figyelte társai bemelegítését, hiányzott a műtéten áteső Sztrahinja Milosevics, aki hazájában, Szerbiában gyógyul, és az amerikai Andrew Roswey pedig szintén hazájában tartózkodik, és nem nagyon lehet tudni, hogy mi van vele.

Az utóbbi öt játékost bármelyik magyar együttes elfogadná kezdő ötösének. Ők azonban nem játszhattak, így jobb híján a klub U20-as játékosaira is számított Dragan Alekszics, a Olaj vezetőedzője.

A második percben majd’ felrobbant a csarnok, amikor a mindössze tizennyolc éves Frank Áron beszórt egy triplát a PVSK kosarába. A társai követték a fiatal irányítót, nagyszerűen játszottak, tetszés szerint érték el pontjaikat, a szinte teljesen lebénult vendégek negyed óra játék után már húsz pont volt a távolság a felek között.

A 37–20-as félidei állást követően a végig ügyesen, és energikusan játszó Csák Bence triplájával ismét húsz pontra hízott a felek közötti különbség. Mint ahogy az várható volt, a pécsiek összekapták magukat, és a rutinos Andrija Csirics vezérletével a házigazdák nyomába eredtek. Sorozatban öt triplát is bedobtak a fekete–fehérek, majd a hatodikkal, Demeter Attila hármasával 44–45-re meg is fordították az állást.

Az Olaj azonban nem zuhant össze, új erőre kapott a társaság, és rutinos játékosaik Luksa Andric, Nikola Malasevics és Tóth Ádám révén újra visszavették a vezetést.

A záró játékrészben a pécsi csapat mindent elkövetett, hogy újra a házigazdák közelébe férkőzzön, de az óriási lelkesedéssel játszó piros–feketék nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A címvédő szolnoki legénység értékes sikert aratott az alapszakasz meglepetéscsapata, a PVSK ellen.

– Az elmúlt két edzésen különösen energikusan dolgoztunk – mondta a mérkőzés után, Csák Bence, az Olaj 20 esztendős, saját nevelésű játékosa – védekezésben is átbeszéltünk egy-két dolgot, és azt gondolom, hogy nem is volt ezzel semmi baj.

– Az első félidőben, különösen a támadójátékunk remekelt, a harmadik negyedbe viszont belealudtunk. A záró felvonásban végül is meg tudtuk tartani néhány pontos előnyünket, és nagyon örülünk, hogy győzelemmel fejeztük be a mérkőzést.

SZOLNOKI OLAJ KK–PÉCSI VSK-VEOLIA 71–66 (22–9, 15–11, 17–27, 17–19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 850 néző. V: Benczur, Boros T., Balogh Gy.

OLAJ KK: Frank 3/3, MALESEVICS 16/3, RUDNER 7/3, N. Milosevics 4, Andric 12. Csere: Airington 9/3, TÓTH Á. 14, CSÁK 6/6. Edző: Dragan Alekszics

PÉCS: PONGÓ M. 8/6, TAYLOR 17/6, CSIRICS 12/3, Budimir 12/12, Horti 3/3. Csere: Wright 6, Demeter A. 8/6, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 18–6. 14. p.: 28–13. 18. p.: 35–15. 24. p.: 42–32. 27. p.: 44–45. 29. p.: 52–47. 33. p.: 58–47. 38. p.: 64–55. 40. p.: 69–61

Így látták a mesterek:

Dragan Alekszics: – Kis túlzással úgy tudtunk kiállni, hogy az U20-as játékosainkat kikértük az iskolából. Az elmúlt két napban kifejezetten jól edzettünk, a fiatal játékosainktól pedig azt kértem, vigyenek energiát a mérkőzésbe, és ők emellett még harcosan és okosan is játszottak, ráadásul a rutinosabb kosarasaink is nagyon odatették magukat. Nagyon köszönjük a közönségnek, hogy ebben a nehéz helyzetben így kiállt mellettünk.

Csirke Ferenc: – Azért buktunk, mert ötven perc késéssel érkezett meg csapatunk a meccsre. Az első félidőben, különösen támadásban, kritikán aluli teljesítményt nyújtottunk, a másodikban már felsőházszintű volt a játékunk, és ezt kell tovább folytatnunk. A szolnokiaknak nagyon sokat jelentett szurkolótáboruk biztatása, jelzem, ha ez a mérkőzést Pécsen vívjuk, mi is hasonló biztatást kaptunk volna.

Simán kikapott a Berény

A vendég Jászberényi csapat már az első negyedben több, mint tíz pontos hátrányba került a tavalyi bajnoki döntős a Falco KC otthonában.

A folytatásban is a hazaiak domináltak, ráadásul Dorde Pantelics kétszer is vétett a szabályok ellen, ezekért kiállították, szombaton a Körmend elleni berényi derbin sem játszhat a center. Negyed óra után tovább növelte előnyét a Falco, sőt a záró negyedben már 30 pont volt a felek közötti távolság.

– Sokkal jobb volt a Falco, teljesen megérdemelten nyert – mondta lefújás után, Nikola Lazics, a JKSE edzője. – Pedig azt hittem, hogy az Olaj elleni győzelemből sikerül erőt merítenünk. Megyünk tovább, szombaton megpróbálunk nyerni, igaz, a szűk rotációnk miatt azért vannak gondjaink.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–JP AUTO-JKSE 91–60 (20–9, 31–23, 20–15, 20–13)

Szombathely, 2300 néző. V: Papp P., Farkas G., Nagy V.

FALCO: GOVENS 12/6, VÁRADI 9, BALMAZOVICS 21/15, BRUINSMA 14/3, Reddic 8. Csere: CURRY 10/3, Perl 5, Tóth N. 6, Bíró O. 3/3, Hódi 3/3, Körmendi. Edző: Gasper Okorn

JKSE: PITTS 18/3, Rakics 6, Brbaklics 2, Alekszandrov 8/6, Pantelics 9. Csere: Kerpel-Fronius B. 10/6, Cseh 2, Czirbus 2, Fekete 3. Edző: Nikola Lazics

Kipontozódott: Govens (37. p.)

Kiállítva: Pantelics (15. p.)

További eredmények: Középház: Atomerőmű SE–ZTE KK 100–86, DEAC–Sopron 81–91. Alsóház: Kaposvár–Szedeák 86–69.