2021.01.29. 23:09

Győzelemmel zárt az Olajbányász

A szolnoki csapat pénteken 11 ponttal verte a lisszaboni Sportingot a lengyelországi Wloclawekben.

Forrás: fiba.basketball

A FIBA Európa Kupa wloclaweki C csoportjának harmadik fordulójában az ugyancsak két vereséggel álló Sporting együttese volt az Olaj vetélytársa.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SPORTING CP 78–67 (19–23, 23–16, 20–18, 16–10)

OLAJBÁNYÁSZ: Warner 9/3, BADZIM 11/9, Kovács P. 2, SZUBOTICS 25/9, CAKARUM 14. Csere: PONGÓ M. 6/6, Rudner 3/3, Pallai, Zsíros 2, Juhos 6/3. Edző: Gasper Potocnik.

SPORTING: Williams 3, Smith 7/3, DOWNS 15/3, Fernandes 5, ELLISOR 13/3. Csere: Catarino 11/9, Ventura 2, Fonseca 8, Sa, Araújo 3/3, Edző: Luis Magalhaes.

Nagyon bekezdtek a portugálok végig, olykor nyolc ponttal is vezettek a ritmust kereső szolnoki csapattal szemben az első negyedben. A folytatásban szerencsére összekapta magát társaság. Szigorítottak a védekezésükön, elől pedig Juhos Levente Pongó Máté és Rudner Gábor is egy-egy jól irányzott dobással segítette az övéit. A nagyszünetre már 42-39-es Olaj vezetéssel mentek el a felek.

A térfélcserét követően folytatódott a hatalmas küzdelem az Olaj elsősorban a Roko Badzim-Marjan Cakarun-Bojan Szubotics triónak köszönhetően tartotta 6-7 pontos előnyét. A záró felvonás 62-57-es állásról indult. A portugálok bekeményítettek mellette színészkedtek, durváskodtak, ezeket szerencsére szankcionálták a játékvezetők.

A meccs a 37. percben dőlt el, amikor 67-63-as állásnál előbb Cakarun duplát dobott, majd egy kivédekezett támadás után Juhos triplája is célba ért.

Az Olaj tehát győzelemmel zárta a csoportkört, a továbbjutást azonban nem sikerült kiharcolnia.

Jövő héttől újra a magyar bajnoki meccsekre kell koncentrálniuk a szolnoki kosarasoknak, előbb szerdán az Oroszlány csapatát fogadják, majd szombaton Jászberényben lépnek pályára.

A C csoport másik meccsén: Slam Ostrów-Ironi Nesz Cióna 93-86

A csoport végeredménye: 1. Slam Ostrów 6 pont, 2. Ironi Nesz Cióna 5, 3. Olajbányász 4, 4. Sporting CP 3 pont.