Atlétika

2021.03.02. 07:01

Keszthelyi Luca három számban is aranyérmet nyert

A hétvégén rendezték meg az U18-as és az U20-as atléták fedett pályás országos bajnokságát a budapesti BOK-csarnokban, ahol a szolnoki versenyzők is kitettek magukért, hiszen összesen hétszer állhattak dobogóra.

A Szolnoki SC-SI atlétája, Keszthelyi Luca az éremosztást követően edzőivel, Ecseki Tiborral (balra) és Keszthelyi Ferenccel

Forrás: Beküldött fotó

A legkiemelkedőbb eredményeket Keszthelyi Luca szállította, aki három versenyszámban is aranyérmet nyert.

A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola 16 éves atlétája magasugrásban, távolugrásban és hármasugrásban is a dobogó tetejére állhatott, ráadásul ebből kétszer is egyéni csúccsal, így az ob legeredményesebb versenyzője lett. Tehát úgy tűnik, kiváló formában van a fiatal hölgy, akire idén számos komoly megméretés vár még, hiszen már korábban kvalifikálta magát az észtországi U18-as és az olaszországi U20-as Európa-bajnokságra is, melyeket majd a nyáron rendeznek.

Fotó: Beküldött fotó

Kocsis Anna Lucát is ki kell emelni, hiszen ő is három számban szerzett érmet. A szintén 2004-es születésű atléta megjavítva saját rekordját, 60 méter gáton nyerni tudott, illetve 60 méteres síkfutásban is az élen végzett, míg 200 méteren a második helyen zárt. A dobogóra még a Szolnoki MÁV SE versenyzője, Rácz Luca állhatott fel a mieink közül, aki a junior súlylökők mezőnyében lett harmadik 12,92 méteres eredményével. Ki lehet jelenteni tehát, hogy ez a Lucák országos bajnoksága volt.