2023.03.04. 21:43

Vereséget szenvedett az Olaj Zalában

A kosárlabda-bajnokság 22. fordulójának rangadóján egy ponttal kikapott az Olajbányász a Zalaegerszeg otthonában.

Fotó: Bálizs Zsuzsa/BB1.hu

Az időmérő berendezésének meghibásodása miatt 10 perc csúszással indult az összecsapás. Az Olajból Pallai Tamás után Révész Ádám sem tudta vállalni a játékot.

Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 79–78 (22–14, 26–26, 14–21,17–17)

Zalaegerszeg, 1800 néző. Vezette: Kapitány G., Farkas G., Kovács N.

ZTE KK: Trice 9/3, O'REILLY 24/9, Polster, SMITH 17/3, OSZTOJICS 12. Csere: Németh Á. 5, Zsiros 3/3, Szalay, Keller I. 4/3, Rakicsevics 5. Edző: Sebastjan Krasovec.

Olajbányász: Durham 11/3, BARNES 13/3, Lukács 5/3, Szubotics 8 ,WILLIAMSON 15/3. Csere: Gavin 10/6, RUDNER 14/3, Pongó 2, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik.

A vendéglátók kezdték jobban a mérkőzést Danilo Osztojics és D’Mtrik Trice révén gyűjtögették pontjaikat, melyre a szolnoki oldalról Auston Barnes válaszolt. Ideges hangulatú, sok reklamálással tarkított volt a meccs. Az Olaj elkapkodta támadásait, míg a ZTE élve a lehetőséggel nyolc pontos előnyt szerzett az első negyed végéig, 22–14.

A folytatásban a védekezését, még mindig nem tudta összeszedni az Olaj, de támadásban már jóval többet nyújtottak, mint az előzőekben. Jabril Durham, Jimmy Gavin és Rudner Gábor pontjaival 36-23-as állás után egy 10–2-es rohammal felzárkóztak, ám a negyed vége ezúttal is a jobban koncentráló hazaiaké volt, 48–50.

A térfélcserét követően Andre Williamson kosaraival zárkózott a szolnoki gárda, amelyik megmutatta, hogy ha akar nagyon tud védekezni, elől pedig ha nem is szórták a pontokat, de utolérték ellenfelüket, majd Pongó Máté középtávolijával a vezetést is átvették a 28. percben, a hazaiak azonban gyorsan fordítottak.

A záró felvonás 62–61-es állásról indult. Dolgos három percet repesztett az Olajbányász, Gavin, Rudner és Szubotics pontjaival meglógtak ellenfelüktől, 62–67. A ZTE azonban visszakapaszkodott, sőt egy 11–2-es etappal ismét magukhoz ragadták a vezetést, 73–69. Mint várható volt óriási izgalmakat hozott a hajrá. A ZTE tartotta négy pontos előnyét 79–75-ös állás után Gavin egy triplával felhozta csapatát. Fordítaniuk azonban nem sikerült, így a hazaiak örülhettek a végén minimális különbségű győzelmüknek, 79–78.

A 22. forduló további eredményei: Atomerőmű SE–Kecskemét 99–76, Sopron–Alba Fehérvár 72–91, Nyíregyháza–Körmend 74–83, Kaposvár–Bp. Honvéd 94–79, Oroszlány–Falco KC 75–87, Szedeák–DEAC 83–86.