2023.05.06. 21:28

Olaj-vereség Kecskeméten, újra nyílt a párharc

A kosárlabda-bajnokság 5–8. helyéért folyó páros csata második meccsét a Kecskemét öt ponttal megnyerte az Olajbányász ellen, és ezzel kiegyenlítette meccshátrányát.

Az Olaj bedobója, Auston Barnes (labdával), ezúttal négy pontot tett a közösbe

Forrás: Bugány János/hunbasket.hu

Olaj kosarakkal indult a felek második mérkőzése a Messzi István Sportcsarnokban, amelyen akárcsak szerdán a Tiszaligetben jóval kevesebben voltak a szokottnál. Három perc múlva elsősorban légiósaik Rastko Dramicsanin és Marques Townes révén szorgalmasan gyűjtögették pontjaikat. A vendégek szinte nem is védekeztek, támadásban pedig kapkodva, előkészítetlenül szórták el a labdákat. Így nem csoda, hogy 10 perc játék után 14 pontos hátrányba kerültek, 31–17. A második negyed elejére már 17 pontos előnyt épített fel a KTE, és úgy tűnt, hogy nagy verést kap a szolnoki csapat. Szerencsére összekapták magukat a piros-feketék az eddiginél fegyelmezettebb védekezéssel, valamint Bojan Szubotics és Jimmy Gavin pontjaival csökkentettek hátrányukon a nagyszünetig, 49–38.

A térfélcserét követően három perc alatt Szubotics vezérletével egy 12–5-ös rohamot repesztett Olaj, így 54–50 után ismét nyílt volt a meccs. Továbbra is hullámzó volt a játék, pontra pont volt a válasz.

A lila-fehérek tartották néhány pontos előnyüket. A záró felvonás 73–68-as állásról indult. A várva várt szolnoki fordítás azonban elmaradt vendéglátók ugyanis újra megléptek és már 86–71-re is vezettek. Jabril Durham vezetésével hosszú hajrát nyitottak a szolnokiak, és egy 13–4-es etappal 89–84-re zárkóztak fel. A kapkodós végjátékban megtartotta előnyét a KTE, és kiegyenlítette meccshátrányát. A folytatás kedden este hat órától a Tiszaligetben.

Kecskeméti TE–Szolnoki Olajbányász 92–87 (31–17, 18–21, 24–30, 19–19)

Kecskemét, 600 néző. Vezette: Tóth C., Minár L., Kovács N.

KTE: TOWNES 25/12, Kucsera 2, KLOBUCAR 13/3, DRAMICSANIN 24/9, Kiss D. 3. Csere: KARAHODZSICS 18, Tóth B. 1, Wittmann 6, Fazekas M. Edző: Forray Gábor.

Szolnok: DURHAM 15/9, Lukács 6/3, Barnes 4, SZUBOTICS 20/9, WILLIAMSON 11,. Csere: Pongó 10/6, Gavin 9, Rudner 3/3, Sebők 2, Révész 7. Edző: Szarvas Gábor.

További eredmények: Elődöntő: ZTE–Falco KC 66–95 (az állás: 0–2), Körmend–Alba Fehérvár 66–90 (0–2).

Az 5-8. helyért: DEAC–Sopron 82–75 (1–1).