Kosárlabda

2024.04.11. 21:38

Bombameglepetés: a fővárosban nyert a Cegléd

A kosárlabda NB I/B negyeddöntőjének első meccsén, bombameglepetésre a ceglédi csapat 72–62-re nyert a Vasas Akadémia otthonában a bajnoki negyeddöntő első találkozóján.

Elöljáróban annyit, hogy az elmúlt évekhez képest változott a versenykiírás a másodosztályban, a negyeddöntőben és az elődöntőben egyaránt két összecsapást kell megnyerni a továbbjutáshoz. A finálé, ami a bajnoki cím mellett feljutást is ér az A csoportba, továbbra is az egyik fél harmadik győzelméig fog tartani. Maradjunk egyelőre a negyeddöntő első meccsnél, az alapszakaszban hatodik Ceglédi KE vendéglátója a harmadik helyen záró Vasas Akadémia volt csütörtökön este Budapesten, a Sport11 Rendezvényközpontban.

Berkics Máté (jobbra) és társai kemény is védekezésüknek is köszönhetik győzelmüket
Forrás: Facebook/CKE

Jól kezdtek a ceglédiek, akik Csaba György vezérletével szorgalmasan gyártották a pontokat. A kék-sárgák jó százalékkal dobtak kintről és a támadópalánk alól többször betaláltak. A lepattanókat is jól szedték, így nem a véletlen műve volt, hogy 13 pont előnyt építettek fel a nagyszünetig, 31–44.

A fordulást követően azonban megállt a CKE támadójátéka, a Vasas pedig elkezdte ledolgozni hátrányát a harmadik negyed végén 49–52-es állást mutatott az eredményjelző. A záró negyedben ismét egymást múlták felül a vendégjátékosok, nem volt náluk gyenge pont, fontos pillanatokban betaláltak és a végjátékra eldöntötték az összecsapást. A háború még nem dőlt el, de a csata első felvonását megnyerte a CKE, a folytatás vasárnap 17 órától Cegléden.

Vasas Akadémia–Ceglédi KE 62–72 (21–21, 10–23, 18–8, 13–20)

Budapest, 200 néző. Vezette: Söjtöry T., Jankovics V., Hervay T.

Vasas: TAKÁCS D. 15/9, FEKETE V. 11/6, Cseh 4, Pleesz Á. 2, Olasz 9. Csere: Rosta 5, Pleesz G. , Kelemen 2, Filipovic, Bagó 9, Farkas A. 5/3. Edző: Stephen Arigbabu.

Cegléd: HERENDIC 10/3, DRAGASEVICs 8/3, Kertész, CSABA GY. 20/6, Csorvási 4. Csere: Horváth Á. 1, Várbíró, Zsók 8, Fodor M., Berkics M., Velkey 9/3, HORVÁTH M. 12/12. Edző: Sértő Ádám.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–12. 8. p.: 19–21. 14. p.: 24–31. 18. p.: 31–42. 24. p.: 39–46. 28. p.: 47–52. 34. p.: 52–62. 38. p.: 54–71.

Negyeddöntő, első mérkőzések: Pécsi VSK– TF-BP 101–81, MAFC–Nyíregyháza 91–98.