2024.04.25. 20:10

Előny a fogadónál, Miskolcon nyert a JKSE

A férfi kosárlabda NB I/B 9. helyért folyó párharcának első mérkőzésén a Jászberényi KSE tíz pont különbséggel nyert a MEAFC otthonában.

Sérülések miatt mindössze kilenc játékost nevezett a meccsre a JKSE. Az első félidő az újonc miskolciaké volt, akik hat pont előnnyel zárták a játékrészt, 47–41. A térfélcserét követően azonban nagyon összekapta magát a JKSE, amely a harmadik negyedben nemcsak utolérte, hanem le is hagyta vetélytársát, 67–71. A záró negyedben sem adott esélyt ellenfelének a JKSE, sőt tovább növelte előnyét, és megnyerte az összecsapást.

JKSE,kosárlabda,hunbasket,miskolc,
A fehér mezes jászberényi gárda ponterős játékkal nyert Miskolcon
Forrás: Hunbasket.hu

Az egyik fél második győzelméig tartó páros csata következő meccsét jövő kedden 19 órától rendezik Jászberényben.

MEAFC–Jászberényi KSE 80–90 (25–20, 22–21, 20–30, 13–19)

Jászberény: DUNAI 12, SANTIAGO 19/6, BOKA-MAGÓ 11/3, Mester 8/6, MELEG K.19 /3. Csere: OROSZI 17/9, Dékány 4, Pilinszki.

Edző: Puskás Artúr.