Vb-selejtezők

2017.10.06. 23:22

A spanyolok kijutottak

A spanyol labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi világbajnokságra, miután hazai pályán 3-0-ra legyőzte Albániát a selejtezősorozat pénteki játéknapján, az olaszok viszont csupán 1-1-es döntetlent értek el Macedóniával szemben.

Spain's midfielder Saul Niguez (L) vies with Albania's midfielder Ergys Kace during the World Cup 2018 qualifier football match Spain vs Albania at the Jose Rico Perez stadium in Alicante on October 6, 2017. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN

Az Alicantéban rendezett mérkőzést a spanyolok Rodrigo Machado, Isco és Thiago Alcantara góljaival 11 perc alatt eldöntötték az első félidőben. A spanyolok előnye behozhatatlanná vált az utolsó forduló előtt, vagyis biztosították továbbjutásukat a G csoportból.

A torinói meccs első felvonásában egyértelmű fölényben volt az olasz csapat, amely Giorgio Chiellini góljával meg is szerezte a vezetést. A szünet után meglepetésre a macedónok játéka dominált, és a Palermo csatára, Aleksandar Trajkovski betalált a 172. válogatott meccsén védő Gianluigi Buffon hálójába.

Az I csoportban a horvát válogatott – a csapatkapitány Luka Modric századik mérkőzésén – nem tudta legyőzni Finnországot (1-1), Izland viszont meglepetésre nagyon simán, 3-0-ra nyert Törökországban. Az északi szigetország csapata a tabella élén áll, ráadásul az utolsó körben minden bizonnyal könnyű dolga lesz, hiszen Koszovót fogadja.

Továbbra is a D csoport élmezőnye a legszorosabb, itt csak az utolsó forduló eredményei döntenek az első helyen továbbjutó és a pótselejtezős csapat kilétéről Szerbia, Wales és Írország között.

Grúzia-Wales 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Szerbia 18, 2. Wales 17, 3. Írország 16, 4. Ausztria 12, 5. Grúzia 5, 6. Moldova 2 ponttal

G csoport:

Spanyolország-Albánia 3-0 (3-0)

Olaszország-Macedónia 1-1 (1-0)

Liechtenstein-Izrael 0-1 (0-1)

Az állás: 1. (és már kijutott) Spanyolország 25, 2. Olaszország 20, 3. Albánia 13, 4. Izrael 12, 5. Macedónia 8, 6. Liechtenstein 0 ponttal

I csoport:

Horvátország-Finnország 1-1 (0-0)

Koszovó-Ukrajna 0-2 (0-0)

Törökország-Izland 0-3 (0-2)

Az állás: 1. Izland 19, 2. Horvátország 17 (13-4), 3. Ukrajna 17 (13-7), 4. Törökország 14, 5. Finnország 8, 6. Koszovó 1 ponttal

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a jövő évi oroszországi vb-re, míg a nyolc legjobb második novemberben oda-visszavágós pótselejtezőn küzd meg a négy további helyért.

(Borítóképünkön a spanyol Saul Niguez (b) és az albán Ergys Kace küzd a világbajnoki selejtezőmeccsen a labdáért. Fotó: Jose Jordan / AFP)