2018.05.03. 11:06

Két vesztes szett után ébredtek a jászberényi hölgyek

Immár a helyosztóknál tartanak a küzdelmek a női röplabda extraligában.

Varga Cs.

A jászberényi csapat a bronzcsatában érdekelt, amelyben az Újpest az ellenfele. Az első meccset óriási csatában, a hazai környezetben játszó lila-­fehérek 3:2-re nyerték.

– Az első két szettben nagyon gyengén játszottunk – mondta értékelésében Deme Gábor, a jászberényiek vezetőedzője –, ekkor szinte nem is volt jó nyitásunk és nyitásfogadásunk.

A harmadik, negyedik játszmára felébredtünk, de a döntő szettben taktikai hibákat vétettünk támadásban és emiatt veszítettünk. A hétvégén hasonló mérkőzésre számítok, de szeretnénk majd kihasználni a hazai pálya előnyét.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második meccsét szombaton este hét órakor rendezik Jászberényben, a Belvárosi Játékcsarnokban.

UTE–Jászberény 3:2 (19, 13, –14, –21, 9)

400 n. V.: Mezőffy, Kiss Z.

Újpesti TE: Bleicher R. 1, Da Silva 10, Bazsandolska 11, Bosio 11, Hiruela 19, Cross 14. Csere: Kötél D. (liberó), Dégi, Ancsin 1, Szűcs K. Vezetőedző: Horacio Nestor Bastit

Jászberény: Adamenya 3, Miklai 14, Ivonkina 14, Bleicher N. 1, Miranda 18, Pintér A. 12. Csere: Lékó (liberó), Borsos 3. Vezetőedző:

V. szett: 3:2, 5:3, 8:4, 12:5, 14:9.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki döntő, első mérkőzés: Linamar Békés­csaba RSE–Fatum Nyíregyháza 3:1 (20, -20, 23, 19).