KéZILABDA

2018.10.10. 11:50

Kevés volt a harmincegy gól a győzelemhez a Szolnoknak

A 4. forduló mérkőzéseit rendezték a másod- és harmadosztályú bajnokságokban a hétvégén.

Pabar Gyula

Götz Bencéék (labdával) messze elmaradtak a Balassagyarmat elleni teljesítményüktől

NB I. B, Keleti csoport.

T.Miklósi Székács Ke–Balmazújváros 25–32 (11–13)

Székács Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kovács T.–Mándli.

Törökszentmiklós: Vikor – Bernáth B. 1, Felföldi 1, Gál D. 4, Sütő 1, Csanádi V. 5, Katona 5/2. Csere: Rizinger (kapus), Mitrik 5, Nyári 2, Götz 1, Gyimesi, Halász, Szabó S. Edző: Szloska Krisztián.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.

Szloska Krisztián: – Nem tudtuk megismételni az előző heti produkciónkat. Rossz tempóban kézilabdáztunk, és a megbeszélt visszarendeződésekből is sok gólt kaptunk. Sajnos, sem az átlövéseink, sem pedig a játékunk nem volt rendben.

További eredmények: Lajosmizse–Algyő 22–29, PLER-Budapest–Orosháza 19–20, Ózd–Kecskemét 25–26, DEAC–Békés 25–24, Balassagyarmat–Nyíregyháza 23–24.

NB II., Déli csoport.

PLER-Budapest U23–Szolnok 41–31 (16–16)

Sportkastély, 50 néző. Vezette: Csuka–Kocsis O.

Szolnok: Boldog – Pesti, Kapás, Takács P. 13, Nyikos 2, Lengyel 6, Bartus 6. Csere: Kiss T. (kapus), Kovács I. 1/1, Nagy R. 1, Prigl 1, Túri 1, Antal, Kiss B., Fejes, Vörös. Játékos-edző: Takács Péter.

Kiállítások: 16, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1.

Takács Péter: – Jókora pofont kaptunk, ahelyett, hogy mi osztottunk volna ki egy párat. Gratulálok a PLER játékosainak a férfias küzdelemért!

További eredmények: Tököl–Abony 30–28, Rév TSC–Dabas U23 35–28, Kiskunfélegyháza–Tempo KSE 29–22, Pénzügyőr–Dunaújváros 25–30, Kiki Sport–Dunaharaszti 27–37.

NB II., Délkeleti csoport.

Makó–Kunszentmárton 31–33 (19–14)

Makó, 50 néző. Vezette: Nagy F.–Túróczy.

Kunszentmárton: SUBICZ 1 – Tóth „Jacsa” L. 2, Danku Cs. 2, Cselovszki 1, SZABÓ Á. 4, Gelley 4, Danku S. 1 Csere: CSANÁDI A. 10/5, KOVÁCS A. 7, Fekete K. 1, Karsai, ifj. Tóth L., Varga I., Vitális. Edző: Szőke István.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.

Szőke István: – Két ellentétes félidőt produkáltunk. Volt, hogy az ellenfelünk már kilenc góllal is ment, de a szünet után feljavult a védekezésünk – ami jó kapusteljesítménnyel párosult –, így végül sikerült megfordítanunk a mérkőzést.

Mezőtúr–Felföldi SE 25–21 (10–10)

Mezőtúr, 200 néző. Vezette: Cano Ramos–Oláh B.

Mezőtúr: KISS A. – Csizmadia 2, Papp K. 6, Kovács A. 4, Kovács I. 3, Sárosi 2, Soós B. Csere: Lipták, Styop (kapusok), Boda 4/3, Branyiczki 1, Kovács T. 1, Rácz F. 1, Tóth Á. 1, Pásztor. Edző: Varga Antal.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Varga Antal: – Megváltás volt számunkra a játékvezetők utolsó sípszava…

Túrkeve–B.csabai BDSK 29–32 (16–15)

Túrkeve, 215 néző. Vezette: Kozma–Panyi.

Túrkeve: Nagy Z. – Keresztes I. 3, Farkas N. 7, Gyenge 1/1, Simon I., Békési 4, Keresztes M. 6. Csere: Török R. (kapus), Rácz I. 4, Nagy I. 3, Soós M. 1/1, Dékány, Kóródi R., Kun. Edző: Tímár Lilla.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 6/4.

Tímár Lilla: – Még mindig sok a sérültünk, ez nagyban befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.

További eredmények: Köröstarcsa–Kiskunmajsa 31–25, Csongrád–Szeged U23 26–27, Kondoros–Békéscsaba DKSE 24–26.