2019.03.04. 09:38

Kecskeméten is bizonyított a Jászberény, de az Olaj kikapott

Már nem is meglepetés, hogy újabb bravúros győzelmet aratott a jászberényi csapat, amely ezúttal Kecskeméten diadalmaskodott. A címvédő Olaj hiába nyert meg három negyedet Debrecenben, a harmadik negyedbeli 19 pontos vereség már nem fért bele.

A kék mezes berényiek nyertek Kecskeméten.

Fotó: Gémesi Balázs

A jászberényi gárda igazolta jó hírét Kecskeméten, pedig sérült centerük, Djorde Pantelics nélkül álltak fel. A jászsági kék-fehérek azonban a hírös városban is bizonyították, hogy nem a véletlen műve eddigi parádés szereplésük.

Igaz, 16 pontos előnyüket leadták a hajrára, a végjátékban azonban helyén volt az eszük és a szívük, és megszerezték 14. bajnoki győzelmüket is.

A Jászberényi KSE edzője, Nikola Lazics azt nyilatkozta a lefújás után: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a Kecskemét nagyon erős hazai pályán. Jól kezdtünk, jól védekeztünk, a KTE pedig rosszul dobott. A harmadik negyedtől sokat hibáztunk támadásban, és kiestünk a ritmusból. A végén szerencsénk volt ezen az egylabdás mérkőzésen.

KTE-DUNA ASZFALT – JP AUTO-JKSE 67–72

Kecskemét, 1100 néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.

KTE: J. GREEN 18/3, Wittmann 5/3, Dimics, DRAMICSANIN 22/12, Molnár Márton 4. Csere: Karahodzsics 2, DJERASZIMOVICS 16/3, Mészáros M., Kucsera. Edző: Forray Gábor.

JÁSZBERÉNY: PITTS 25/15, Rakics 2, COLEMAN 24/3, ALEKSZANDROV 16/3, Cseh 2. Csere: Czirbus, Kerpel-Froniu 3/3. Edző: Nikola Lazics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 12–15. 13. p.: 18–29. 17. p.: 23–33. 23. p.: 31–47. 27. p.: 42–49. 33. p.: 53–53. 37. p.: 60–58.

Debrecenben az Olaj új szerzeménye, Nikola Malasevics szerezte a meccs első pontjait. A folytatásban a vendégoldalon Andrew Rowsey és Vojvoda Dávid jeleskedett, míg a hazaiak Daniel Amigo pontjaival üldözték az Olajt az első negyedben. A továbbiakban Rowsey remekelt, mivel társai is jól dobtak, magabiztos szolnoki vezetéssel zárult az első félidő, (43–55).

A fordulás követően állva maradt a címvédő Olaj, míg a DEAC-nak szinte minden bejött az egykoron a Szolnokban is megfordult Ivosev Tamás és Milos Boriszov, valamint a Henry Dugat–Jahenns Manigat duó találataival elképesztő, 28–9-es negyedet repesztettek, (71-64).

A záró játékrészben Rowsey tripláival közelebb hozta az övéit, Ivosevék azonban tartották néhány pontos előnyüket. A végjáték nagy izgalmakat hozott, a jól játszó hazaiak pedig hat ponttal legyőzték a címvédőt, (96-90).

– A második félidei védekezésünk volt a kulcs, ami végre úgy működött, ahogy azt elvárom. Természetesen az olyan teljesítmények is kellettek, mint Dugat tripla duplája vagy Ivosev remek játéka. – mondta Berényi Sándor, a DEAC edzője.

Az Olaj részéről Dragan Alekszics azt nyilatkozta: – Nehéz visszazökkenni a bajnokság ritmusába egy ilyen érzelemdús kupahétvége után. Az első félidőben kontrolláltuk a játékot, de a második húsz percre szétesett a védekezésünk, és agresszivitásban sem tudtunk felnőni a hazaiakhoz, akik megérdemelten nyertek.

DEBRECENI EAC – SZOLNOKI OLAJ KK 96–90

(20–28, 23–27, 28–9, 25–26)

Debrecen, 1200 néző. Vezette: Benczur, Minár, Kulcsár.

DEAC: DUGAT 12/3, MANIGAT 17/15, Boriszov 10/3, IVOSEV 28/9, AMIGO 16. Csere: Polyák 5/3, Omenaka, Bognár 8. Edző: Berényi Sándor.

OLAJ: ROWSEY 30/18, Vojvoda 13/3, Malesevics 9, N. Milosevics 11/3, Tóth Á 8. Csere: BENKE 11, Andric 8, Rudner. Edző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 7. p.: 16–20. 10. p.: 20–28. 13. p.: 29–36. 17. p.: 39–40. 19. p.: 39–50. 23. p.: 49–55. 27. p.: 59–58. 30. p.: 71–64. 33. p.: 79–71. 36. p.: 88–77.