Ötszettes csaták játéknapja volt

A Jászberény VT női csapata vasárnap kétszettes hátrányból felállva verte a Budaörsöt az Extraliga kvalifikálókörében, a Szolnoki RK férfiegyüttese azonban 3:2-re kikapott Dunaújvárosban, így veszélybe került NB I.-es tagsága.

A Devaney–Szavovics duónak nem volt könnyű dolga a hálónál

Fotó: Gémesi Balázs

A jászberényi hölgyeknek nem sok idejük volt pihenni és rákészülni a mérkőzésre, hiszen előtte pénteken az MTK otthonában kellett pályára lépniük, ahol végül 3:1-es vereséget szenvedtek.

Mindennek ellenére vasárnap könnyebb összecsapásra volt kilátás, mivel a Budaörs eddig csupán egy találkozót tudott nyerni a kvalifikálókörben, a mérkőzés mégis a Pest megyei gárdának indult jobban, aminek az volt a következménye, hogy a Berény – ha szoros küzdelemben is – kétszettes hátrányba került.

A harmadik játszmában aztán összekapták magukat a lányok, és ugyan nagy különbségre nem tudtak szert tenni a szetteken belül, behúzták a harmadikat és a negyediket is. A döntőszettre viszont már elfáradt a Budaörs, így azt könnyebben húzta be a Jászberény, ám a két vesztett szett egy pontba és az első helybe került, mivel a Kaposvár nem botlott, és így az élre állt.

Most legalább van egy kis idő feltöltődni, mivel a jászberényi gárda legközelebb – az utolsó előtti mérkőzésén – április 25-én, csütörtökön lép pályára Szombathelyen, a Haladás ellen.

Jászberény VT–Budaörs

3:2 (–22, –23, 17, 22, 10)

Jászberény, 200 néző. V.: Soltész, Vigh.

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 1, Szavovics 16, Devaney 15, Bulajics 7, Riczkó 6, Pintér 20. Csere: Lékó (liberó), Jakovcsuk 17, Cveticsanyin 2, Maliseva. Vezetőedző: Deme Gábor.

Budaörs: Pisák 6, Radomszki 20, Kilyénfalvi 14, Juraszik 1, Bleicher N. 16, Ostorházi 7. Csere: Maurer, Hernády (liberók), Molnár A. 4, Deli. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása.

I. játszma: 5:8, 15:16, 20:21.

II. játszma: 8:7, 16:15, 21:20. III. játszma: 8:2, 15:16, 21:17. IV. játszma: 8:7, 16:11, 21:17.

V. játszma: 5:2, 10:5, 12:6.

Deme Gábor: – Gratulálok a Budaörsnek, nagyon jól játszott! Megnyertük a mérkőzést, de a sírás kerülgetett.

A Szolnoki RK férficsapata a 11. helyért csatázott a Dunaferr-rel, a két nyert meccsig tartó párharc 1–1-re állt, így a vasárnapi összecsapás döntött arról, melyik gárda biztos bennmaradó.

A találkozó nem indult jól szolnoki szempontból, a Dunaferr sokáig vezetett az első szettben, ám sikerült megfordítani és megnyerni a játszmát a vendégeknek. A második játékrész hasonlóan alakult, csak itt nem sikerült fordítani, így a Dunaújváros kiegyenlítette az állást, a harmadik szettben pedig meg is fordította azt.

A negyedik játszmában aztán végigvezetve egyenlített a Szolnok, és döntőszettre kényszerítette ellenfelét. Itt még szintén vezettek röplabdásaink, majd fej-fej mellett haladtak a felek, ám a hajrát jobban bírták a hazaiak, és megnyerték a meccset, ezzel pedig a párharcot is.

A vereség a Szolnok számára a búcsút jelenti az első osztálytól, ám még van remény a bennmaradásra. Benne van a pakliban, hogy a másodosztályból egyik klub sem vállalja az NB I.-et, és az sem kizárt, hogy felemelik 14 csapatosra az élvonal létszámát. Ez minden bizonnyal a következő egy hónapban eldől, addig nincs mit tenni, mint reménykedni.

Dunaferr SE–Szolnoki RK

3–2 (–20, 18, 19, –20, 11)

Dunaújváros, 100 néző. V.: Nagy L., Éri.

Dunaferr: Tomanóczy B., Iván B., Hatvany, Iván G., Móró, Matyiák, Laczi (liberó). Csere: Majoros, Balázs B., Csizmadia, Tajti, Mihucz, Sárközi (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Szolnok: Soyvural, Gazsi. Szabó P., Boa, Oláh D., Csendes, Farkas R. (liberó). Csere: Nagy T., Tamasi. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

I. játszma: 6:3, 11:9, 15:19.

II. játszma: 7:8, 16:10, 20:16.

III. játszma: 5:7, 15:10, 20:18.

IV. játszma: 1:5, 10:13, 17:20.

V. játszma: 2:4, 8:7, 13:11.

Gulyás Ferenc: – Óriási 130 perces, jó színvonalú csatát vívtunk a Dunaferr-rel, nagyon kár, hogy a meccs végjátékában nem tudtunk eléggé koncentrálni, így elveszítettük a mérkőzést. Ezzel elvileg búcsúzunk az első osztálytól, amiért nagyon nagy kár, hiszen nálunk van az egyik legjobb utánpótlás-nevelő központ.

– Hozzáteszem, a Dunaferr búcsúja esetén is kár lett volna az ottani szintén remek utánpótlásért. A kiesés tulajdonképpen nem most dőlt el, hanem a Pécs- és a DEAC-meccseken, mert azokon sérült és beteg játékosaink miatt nem tudtunk komplett csapattal felállni.