ÚSZÁS

2019.07.27. 08:33

Huszonkét új csúcsot állítottak fel úszóink

A Szolnoki Búvár SE MANTA Úszóklub hat versenyzője vett részt a Győrben rendezett gyermek országos bajnokságon, és összesen huszonkét új egyéni csúcsot állítottak fel.

Büszkén mutatják okleveleiket az úszópalánták

Forrás: Beküldött fotó

Szekeres Szilvia edző elmondása szerint a verseny a vártnak megfelelően nagyon kemény és magas színvonalú volt. Igen erős a mezőny ebben a korosztályban, létszámban és erőnlétben egyaránt, futamonként olyan 60-70 gyerekkel.

Nagyon sok esetben csupán századok döntöttek, és mivel egy korosztályon belül hét-nyolc gyerek is egyforma időt úszott, így egy jó rajt vagy benyúlás esetén akár hat-hét helyezést is lehetett javítani vagy rontani – szinte minden versenyszámban. Bár a tavalyi országos bajnokság jobban sikerült a szolnoki úszóklub számára, azért panaszra így sincs okuk.

Külön ki lehet emelni Bíró Juliannát (2007), aki remek formában érkezett az ob-ra, nem véletlen tehát, hogy a hét számból, amiben indult, hatban is az egyéni legjobbját tudta megúszni. Két versenyszámban, 100 és 400 méter gyorson is döntő közeli eredményt ért el, előbbiben ráadásul a 4:52,01-es idejével csupán hat század hiányzott számára a fináléhoz.

200 méter gyorson nagyon szép versenyzéssel viszont 2:17,12 másodpercet úszott, amivel negyedik helyezett lett. Ebben a korosztályban ez volt a legjobb eredmény idén a klubnál.

Fotó: Beküldött fotó

Sűrű Konrád (2005) is kiválóan szerepelt, öt számban állt rajthoz, és mindben képes volt új egyéni csúcsot felállítani. 100 méter mellen 1:12,44-et ment, 200 méter mellen nyolcadikként csapott a célba. Azért 200 méter vegyesen sem sok hiányzott a döntőhöz, a 2:21,66 másodpercnél mindössze három tizeddel kellett volna jobbat elérni a nyolc közé kerüléshez.

Hegyi Nóra (2007) is szállította az egyéni rekordokat, hat számból ötben meg tudta javítani eddig legjobb idejét. A legsikeresebb versenyszáma a 100 méter gyors volt, amelyben 1:05,18-cal a tizenkettedik helyen végzett.

Simon Botond (2005) a három számából 200 méter háton végzett a legelőkelőbb helyen – huszonhatodikként –, amelyben ő is a legjobbját úszta meg. Ács Ádám (2006) és Szabó Márton (2006) egyaránt két-két számban állt rajtkőre, és mindegyikben sikerült megdönteniük a saját csúcsukat.

A szolnoki úszóklub versenyzőinek helyezései az ob-n

Ács Ádám: 28. 100 m pillangó (egyéni csúcs), 70. 50 m gyors (egyéni csúcs)

Bíró Julianna: 4. 200 m gyors (egyéni csúcs), 9. 100 m gyors (egyéni csúcs), 9. 400 m gyors (egyéni csúcs), 11. 50 m gyors (egyéni csúcs), 16. 100 m hát (egyéni csúcs), 23. 200 m hát (egyéni csúcs), 34. 200 m vegyes

Hegyi Nóra: 11. 200 m gyors, 12. 100 m gyors (egyéni csúcs), 13. 400 m vegyes (egyéni csúcs), 14. 400 m gyors (egyéni csúcs), 23. 50 m gyors (egyéni csúcs), 24. 200 m vegyes (egyéni csúcs)

Simon Botond: 26. 200 m hát (egyéni csúcs), 32. 100 m hát, 53. 50 m gyors (egyéni csúcs)

Sűrű Konrád: 6. 100 m mell (egyéni csúcs), 8. 200 m mell (egyéni csúcs), 10. 200 m vegyes (egyéni csúcs), 12. 100 m hát (egyéni csúcs), 13. 100 m pillangó (egyéni csúcs)

Szabó Márton: 41. 400 m gyors (egyéni csúcs), 67. 50 m gyors (egyéni csúcs)