Kosárlabda / frissítve

2021.04.07. 16:20

Egylabdás összecsapáson nyert az Olaj

Hatalmas csatában egy ponttal legyőzte a Szolnoki Olajbányász ősi vetélytársát, az Alba Fehérvár kosárcsapatát a Budapesten zajló Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Szoljon.hu

Fotó: MKOSZ/Girgász Péter

Mindössze 21 másodperc telt el a meccsből, amikor a piros-feketék irányítója Angelo Warner bevágott egy triplát, amire az egykori szolnoki közönség kedvenc, Vojvoda Dávid egy hatalmas zsákolással válaszolt. Az első negyed további részében fej-fej mellett haladtak a felek. Közben a szolnokiak soraiban tétmeccsen bemutatkozott, az amerikai Shane Gipson, aki rögvest egy triplával tette le a négyjegyét.

A folytatásban még vezetett három ponttal az Olaj, aztán az Alba vette át az irányítást és egy 15–4-es rohammal állva hagyták a szokottnál halványabban teljesítő szolnoki gárdát, az első félidő végén 38–30-as állást mutatott a Ludoivika Aréna eredményjelzője.

A térfélcsere után Marjan Cakarun duplát, míg Vojvoda triplát dobott. Majd az addig pont nélkül álló, Bojan Szubotics is összekapta magát két gyors hármast is beszórt az Alba kosarába. Innentől ismét egymás nyomában loholt a két vetélytárs, 50–50-es állással zárult a harmadik negyed.

A záró felvonásban is sok volt az izgalom, és még több a hiba. Négy ponttal meglépett a Fehérvár, de Cakarun és Pogó Máté jóvoltából egyenlő volt az állás az utolsó perc kezdetén, 61–61. Aztán Cakarun bravúros mozdulattal tett visszatett egy támadólepattanót. A Fehérvár két eladott labdája után büntetőkkel büntetett az Olaj, 63–67-es állás után az utolsó másodpercben Stacy Davis beszórt egy triplát, de ez már nem osztott szorzott, az Olaj egy ponttal megnyerte a negyeddöntőt.

– Egy kis szerencse is kellett a Szolnok sikeréhez – nyilatkozta Forray Gábor, az Alba edzője, a Nemzeti Sportnak. – A fontos pillanatokban eladtuk a labdát, kihagytuk a helyzeteinket. A játékunkkal, úgy érzem, jeleztük, hogy a playoffban számolni kell majd velünk

Az Olaj edzője, Gasper Potocnik pedig azt mondta: – Küzdelmes, egylabdás meccsen győztünk, amelyet mindkét fél megnyerhetett volna. Minden nyitó mérkőzés nehéz a kupasorozatban, az történt, amire számítottunk. Az egész találkozó alatt nyomás alatt játszottunk, harcoltunk. Voltak rossz megoldásaink, de végig küzdöttünk, a csapat megmutatta a karakterét. A küzdelem jutalma a továbbjutás volt. Fel kell készülnünk a következő mérkőzésre, amelyen ha nyerni szeretnénk, akkor jobban kell játszanunk, mint az Alba Fehérvár ellen.

A szolnokiak elődöntőbeli ellenfele, pénteken 15 órakor a szombathelyi Falco KC lesz, amelyik 96–69-re verte a PVSK együttesét.

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 66–67 (17–16, 21–14, 12–20, 16–17)

Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy P., Balogh Gy., Györfy R.

ALBA: CURRY 12/6, VOJVODA 15/6, Davis 15/6, Markovics 2, Ahmad 3. Csere: Hearst 9/3, Omenaka 3, Gillon 7. Edző: Forray Gábor

SZOLNOK: Warner 9/3, Kovács P. 5/3, Rudner 1, Szubotics 6/6, CAKARUN 18. Csere: BADZIM 9, Pongó M. 5/3, Gibson 8/6, Taiwo 1, Juhos 5, Zsíros. Edző: Gasper Potocnik

Az eredmény alakulása

2. perc: 3–4. 6. p.: 6–10. 8. p.: 14–12. 14. p.: 26–23. 17. p.: 26–32. 20. p.: 30–38. 21. p.: 32–41. 25. p.: 44–43. 27. p.: 48–45. 33. p.: 52–55. 38. p.: 57–61. 40. p.: 63–61