2023.09.24. 08:05

Elúszott a továbbjutás a Szolnoki Dózsa számára

Az olasz Trieszt csapatától is vereséget szenvedett a Szolnoki Dózsa Praktiker a franciaországi Tourcoingban zajló Eurokupa selejtezőben.

Vismeg Zsomboréknak (labdával) nem sikerült a továbbjutás

Fotó: Kiss János

A nyitó napon a mieink két góllal kikaptak a házigazdáktól, így a folytatásban csak győzelemmel tudták volna életben tartani továbbjutási álmaikat.

A második percben Jansik Dávid a Dózsának szerezte meg a vezetést, innentől viszont sorozatban három gólt lőttek az olaszok. A szolnokiak nem adták fel és a nagyszünet után utolérték vetélytársukat, 6–6. Ezt követően azonban ismét a trisztiek percei következtek, akik egy 4-0-s rohammal jelentős előnyre tettek, 10–6. A mieink Jasnsik és Schmölcz Norman találatival visszajöttek a meccsbe, 12–11. A hajrában azonban ismét az Adria-partiak vették át az irányítást és egy 3–0-as rohammal bebiztosították győzelmüket, 15–11.

Így a vasárnapi záró kör eredményeitől függetlenül a Dózsának már nem maradt esélye továbbjutásra.

Trieszt–Szolnoki Dózsa Praktiker 15–11 (3–2, 2–2, 5–4, 5–3)

Gólszerzők: Bini 5, Valentino, Mladossich 3-3, Vrlics, Dasics, Razzi, Marziali, ill. Jansik, Pásztor 3-3, Schmölcz 2, Ionescu, Szeghalmi, Vismeg.

Másik eredmény:

Tourcoing–Pays d’Aix 11–10 (5–4, 2–3, 0–2, 4–1)

Az állás: 1. Trieszt 6 pont (34–18), 2. Tourcoing 6 (23–20), 3. Szolnok 0 (21–27), 4. Pays d’Aix pont (16–30).

Vasárnap, 3. forduló: Szolnok–Pays d’Aix, 14.45, Tourcoing–Trieszt, 16.30.