2006.12.11. 15:56

Felemás eredmények születtek a csömöri kettős fordulóban

A dobogóközelben tanyázó földváriak szerdán a Dunaferr gárdáját fogadják a Magyar Kupában.

SZOLJON

Csömör—Tiszaföldvár Suzuki-Treff SE 25-31 (9-20) Csömör, 200 n. V.: Andorka, Hucker. Tiszaföldvár: VARGA—Tóth 4 (1), LELKES 5, SZLOSKA 6 (2), Szöllősi, Barta 4, Bakos 1 (1). Csere: Felföldi (kapus), PATOCSKAI 5, Krasznai 3, Szollár 3 (1), Danku, Szőke. Játékos edző: Szőke István. Kiállítások: 10, ill. 4 p. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5

Kiváló első félidőt produkált a vendégcsapat, melyet bármikor elfogadna néző és edző egyaránt. Aztán a második félidőre az edzői intelmek ellenére kicsit leeresztett a suzukis gárda. Ennnek ellenére biztosan nyerte meg utolsó őszi mérkőzését a Szloska által irányított tiszaföldvári csapat. Az idényben még egy kötelező fellépése van a földvári gárdának, mégpedig a Dunaferr elleni Magyar kupa mérkőzés, melyet szerdán 18 órakor játszanak a Homoki Sportcsarnokban

Szőke István: — Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést.

Csömör—Túrkevei VSE-Lechler 24-20 (13-10) Csömör, 300 n., v.: Pék, Szentesi. Túrkeve: PETŐ—Terényi 3, HODOSI 6, Kovács 1, Futó, Smidéliusz 4 (1), PALOTÁS 6 (1). Csere: Szász (kapus), Ducza, Zámbó, Nyitrai R., Szőkéné, Nyitrai N. Edző: Török Róbert. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.

Úgy tűnt, hogy az első tíz percben eldönti a mérkőzést a hazai csapat, hiszen 5-1-et mutatott eredményjelző 5-1. A vendégek időkérése után azonban fordult a kocka, hiszen a 25. percre a lelkesen játszó túrkeveiek 10-10-re módosították az állást. A félidő hajrája azonban újból a hazaiakat juttatta előnyhöz. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, a 42. percben 17-11-es állásnál a vendégek egy 4-0-ás sorozattal megközelítették ellenfelüket. Ekkor azonban apró hibák miatt a játékvezetők elvették a vendégek támadási lehetőségeit. Ezt követően újból a hazaiak lőttek fontos gólokat, így a végjátékban a kevieknek már csak a szépítésre futotta erejükből.

Török Róbert: —Motiváltan, lelkesen játszottunk, mégsem mi nyertünk.

A 13. forduló további eredményei FÉRFIAK: Makó—Kiskőrös 40-28, Delfin KC—Ózd 25-24, Szeged—Orosháza 29-26, Fehérgyarmat—Cegléd 33-22, Salgótarján—Mezőkövesd 19-44, Hort SE—Tiszavasvári 34- 28 NŐK: Derecske—DVSC II. 27-18, Algyő—Kispest 23-20, Csorvás—Inárcs 29-31, Hajdúnánás—Szeged 41-26, Gyula—Mátészalka 30-25