2007.12.30. 16:49

Harmincöt év után kupagyőztes az Eger

A hevesiek kiütéses győzelemmel diadalmaskodtak a férfi vízilabda Magyar kupa döntőjében.

Gelei József

Domino Honvéd-Brendon Eger 6-12 (0-3, 2-3, 0-3, 4-3)
Mindkét együttes rendkívül magabiztos győzelemmel jutott a fináléba, a Honvéd az Újpestet, az Eger a Ferencvárost verte az elődöntőben. A vasárnap látottak alapján a hevesiek mentették át jobban formájukat. Az első felvonásban képtelen volt a Honvéd a kapuba találni, miközben a Biros vezérelte egriek háromszor is bevették Gergely István ketrecét. A fővárosiak szépítő találatára a második negyed első percéig kellett várni, de Kiss Gergely akkor is csak büntetőből tudott eredményes lenni. Sőt akciógólt is csak egyet tudtak szerezni Szívósék. Ezzel szemben a másik oldalon támadásban parádéztak Hegedűs Gáborék - beforgás után szerzett találatáról még sokáig beszélnek majd a szurkolók -, míg Szécsi kapus valósággal lehúzta a rólót kapuján. A térfélcserét követően is teljes tanácstalanság uralkodott a Honvéd játékosain, s ezzel éltek is az egriek, így Varga II. Zsolt, majd Kis Gábor, végül pedig Császár növelte csapata egyébként is tekintélyes előnyét. A záró nyolc percben sem változott a mérkőzés képe, s bár az Eger az utolsó percekben (3-11) már kevésbé koncentráltan játszott, így is minden tekintetben felülmúlta a Honvédot és 35 év után újra kupagyőzelmet ünnepelhetett.