Az elsők

2017.12.20. 09:02

Természetesen Hosszú és Michelisz is ott van az év legjobbjai között

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik, hogy kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

Budapest, 2017. július 30. A gyõztes Hosszú Katinka a nõi 400 méteres vegyesúszás döntõje után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 30-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk és a búvárúszó Balázs Péter, mindketten 13. alkalommal lettek a legjobbak. A tornász Berki Krisztián tizenegyedszer, az úszó Cseh László és a szörfös Gádorfalvi Áron pedig egyformán tizedszer érdemelte ki szövetsége elismerését.

Lássuk a legjobbak névsorát sportágak szerint. (A nevek mellett szereplő szám azt jelzi, hogy ki hányadszor végzett az élen.)

Amerikaifutball:

Törzsök Tamás (Budapest Cowbells) 1.

Asztalitenisz:

Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 1.

Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 6.

Autósport:

Michelisz Norbert (JAS Motorsport Honda) 4.

Atlétika:

Baji Balázs (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.

Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 4.

Baseball/Softball:

baseball: Erdélyi Dániel (Budapest Reds) 1.

softball: Papacsek Éva (Hungarian Astros) 1.

Birkózás:

szabadfogás:

Veréb István (Szombathelyi Haladás VSE) 2.

kötöttfogás:

Korpási Bálint (BVSC) 1.

nők:

Németh Zsanett (UTE) 1.

Bridzs:

Winkler Gábor (Hegyvidék SE) 1.

Fischer Brigitta (Hegyvidék SE) 3.

Búvárúszás:

uszonyosúszás:

Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 5.

Kanyó Dénes (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 4.

tájékozódási búvárúszás:

Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 2

Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 13.

Cselgáncs:

Csoknyai László (Atomerőmű SE) 1.

Erdélyi-Joó Abigél (KSI) 1.

Curling:

A szövetség csak a szezon végén, májusban jelöli ki az év legjobbjait.

Erőemelés:

erőemelés:

Kulcsár Dávid (Kelet Ereje SE) 1.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 7.

fekvenyomás:

Balog Nátán (Marvel Team SE) 1.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 6.

Evezés:

Juhász Adrián (Pénzügyőr) 4. és Simon Béla (Pénzügyőr) 3.

Horváth Kitti (Ferencvárosi EC) 2. és Preil Vivien (Budapest EE) 1.

Fallabda:

Krajcsák Márk (Victor BLE Griff) 13.

Hajnal Helga (Tisza SC) 1.

Footgolf:

Podusil György (BFGT) 1.

Golf:

Rózsa Dávid (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 1.

Gyorsasági görkorcsolya:

Erdős Dávid (Tornádó Team Szeged) 1.

Gardi Dominika (Tornádó Team Szeged) 4.

Hódeszka:

Pátkai Marcell (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Fehér Zsófia (Magyar Egyetemi Sí Egyesület) 1.

Íjászat:

Banda Árpád (UTC ÍSE) 4.

terep:

Kakas István (Malév SE) 3.

3D férfi:

Molnár Ferenc (Paksi Celőke ÍSE) 3.

3D nő:

Kun Alíz (Paksi Celőke ÍSE) 1.

történelmi:

Hunyiné Domokos Emőke (Nyílegyenes ÍE) 1.

Jet-ski:

Gerencsér Olivér (Sea Doo Racing Team) 1. és

Kasza György (GYM CITY Jet-ski Club) 6.

Jégkorong:

Sebők Balázs (KalPa, finn) 1.

Németh Bernadett (KMH) 1.

inline: Duschek Dávid (Dana ETO Inline HC Győr) 1.

Kajak-kenu:

gyorsasági:

férfi kajak: Horváth Bence (Győri Graboplast VSE) 1.

női kajak: Takács Tamara (Vasas SC) 1.

női kenu: Devecseriné Takács Kincső (Győri Graboplast VSE) 2.

maratoni:

férfi kajak: Boros Adrián (Tolna) 3.

női kajak: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 1., Mihalik Sára (MULTI SE) 1.

férfi kenu: Kövér Márton (Merkapt SE) 7.

Karate:

Hárspataki Gábor (MTK) 1.

Sterck Laura (MTK) 2.

Kendo:

kendo, férfiak:

Babos Gábor (Szigetközi Junior Kendo Klub) 1.

kendo, nők:

Laukó Zsófia (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub) 1.

iaido:

Bota Norbert (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

jodo:

Karádi Adél (Budo Factory – Kiryoku Sportegyesület) 1.

Kerékpár:

A Magyar Kerékpáros Szövetség 2018 elején hozza nyilvánosságra döntését.

Kézilabda:

A Magyar Kézilabda Szövetség januárban hozza nyilvánosságra döntését.

Kickbox:

Veres Roland (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 2.

Busa Gabriella (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia) 1.

Kosárlabda:

Vojvoda Dávid (Szolnoki Olaj) 3.

Medgyessy Dóra (VBW CEKK Cegléd) 1.

Korcsolya:

rövidpályás gyorskorcsolya:

Liu Shaoang (MTK) 1.

Jászapáti Petra (SZKE) 2.

gyorskorcsolya:

Nagy Konrád (DSC) 4.

műkorcsolya:

Tóth Ivett (SKSE) 4.

Labdarúgás:

nagypálya:

A januári M4 Sport – Az Év Sportolója gálán hozzák nyilvánosságra a legjobb férfi és női játékost.

futsal: Trencsényi János (Berettyóújfalu) 2.

strandlabdarúgás: Fekete Viktor (Cservy GWP) 5.

Lovassport:

Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 1.

Motorcsónak:

Bodor Péter (Dunaújvárosi Vízi Sport Club) 5.

Motorsport:

Szőke Márk (Motoaction Monpet Team) 1.

Gál Lili (MAMI Yamaha Fehér) 1.

Műugrás:

Kormos Villő (RLSE) 5.

Ökölvívás:

Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős Boxing Team) 4.

Kondákor Emília Cecília (Botos András Ökölvívó Akadémia) 1.

Öttusa:

Kasza Róbert (KSI SE) 5.

Földházi Zsófia (KSI SE) 2.

Repülősport:

vitorlázórepülés:

Szabó Péter (Alföldi Repülőklub) 1.

Kovács Diófási Orsolya (Őcsényi Repülőklub) 1.

vitorlázó műrepülés:

Tóth Ferenc (Magyar Műrepülő Klub) 1.

ultrakönnyű repülés:

Ferinc Vince (Nagykanizsai Sportrepülő Egyesület) 2.

Ritmikus gimnasztika:

Kis Alexandra (MTK) 2.

Rögbi:

7-es:

Czakó Attila (Budapest Exiles) 3.

Gránitz Zsuzsanna (Tárnok) 1.

15-ös:

Máthé Zoltán (Battai Bulldogok) 1.

Röplabda:

teremröplabda:

Keen Cameron (Fino Kaposvár) 1.

Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin, német) 2.

strandröplabda:

Bagics Balázs (Pénzügyőr) 2., Nacsa Gábor (Strandsport SE) 1.

Lakatos Enikő, Lutter Eszter (Gödöllői RC) 3.

Sakk:

Rapport Richárd (Szombathelyi MÁV Haladás Vasutas Sportegyesület) 2.

Gara Anita (Pénzügyőr Sportegyesület) 1.

Sí:

alpesi:

Samsal Dalibor (Fullsport SE) 3.

Miklós Edit (MTK) 6.

sífutás

Kónya Ádám (Veszprémi SE) 4.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.

sílövészet:

Gombos Károly (Panoráma SE) 7.

Szőcs Emőke (Halihó SE) 5.

síugrás:

Molnár Flórián (Kőszegi SE) 3.

Vörös Virág (Kőszegi SE) 3.

szabadstílus:

Papp Koppány (Rozmaring SE) 3.

Swaney Elizabeth Marian (Fullsport SE) 2.

Sportlövészet:

Péni István (UTE) 2.

Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) 2.

Súlyemelés:

Nagy Péter (Szegedi EAC) 7.

Magát Krisztina (Testvériség SE) 5.

Szektorlabda:

szektorlabda szakág:

Szili Balázs (Józsefvárosi SZE) 1.

12 érintéses szakág:

Szathmáry Károly (Forte ALC Vác) 1.

Szkander:

Kovács Péter (Polus Five), Károlyi András (Szegedi Bikák)

Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SE)

Szörf:

Gádorfalvi Áron (Wind Sport Club Egyesület) 10.

Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 6.

Szumó:

Molnár Tamás (Érdi Spartacus SE) 1.

Sárkány Vivien (Kőbánya SC) 3.

Tájfutás:

Baumhoczer Máté (Pécsi Vasutas SK) 2.

Weiler Virág (Tabáni Sparatcus SKE) 2.

tájkerékpáros szakág:

Tamás Bianka (Diósgyőri Tájékozódási Futó Club) 1.

Fekete Ágoston (Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club) 1.

trail-O szakág:

Miháczi Zoltán (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.

Teke:

Kakuk Levente (Répcelaki SE) 5.

Sáfrány Anita (Rákoshegyi VSE) 1.

Tekvondó:

Patakfalvy Luca (MTK) 2.

Tenisz:

Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 5.

Babos Tímea (MTK) 6.

Tollaslabda:

Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 4.

Sándorházi Vivien (Fővárosi Vízművek SK) 1.

Torna:

szertorna:

Berki Krisztián (UTE) 11.

Kovács Zsófia (Dunaferr SE) 2.

aerobik:

Bali Dániel (PSN Zrt.) 4.

Hegyi Dóra (Flex-HD SE) 3.

akrobatikus torna:

Körtés Kora, Kutasi Vivien, Vincze Zita (női hármas, MTK) 1.

gumiasztal:

Vincze Ákos (Dunaferr SE) 1.

Rozs Viktória (Dunaferr SE) 3.

Triatlon:

ifj. Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 4.

Kovács Zsófia (Budaörsi TK) 3.

Úszás:

Cseh László (Eger) 10.

Hosszú Katinka (Iron Aquatics) 7.

Versenytánc:

akrobatikus rock and roll:

Bánhidi Dániel (Galaxy Szombathely) 1.

Czetl Fanni (Galaxy Szombathely) 3.

versenytánc:

Andrea Silvestri (Valcer Táncstúdió) 3.

Váradi Martina (Valcer Táncstúdió) 3.

Vitorlázás:

Berecz Zsombor (Balatoni Yacht Club) 7.

és Fa Nándor (Kereked Vitorlás Klub) 2.

Érdi Mária (Magyar Villamos Művek SE) 5.

Vívás:

Szatmári András (Vasas SC) 1.

Márton Anna (MTK) 2.

Vízilabda:

Vámos Márton (FTC) 1.

Gangl Edina (UVSE) 1.

Borítóképünkön a győztes Hosszú Katinka a női 400 méteres vegyesúszás döntője után a 17. vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2017. július 30-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!