2023.11.18. 14:23

Kós Hubert legyőzte a világcsúcstartó Léon Marchand-t 400 vegyesen

Kós Hubert legyőzte a világcsúcstartó Léon Marchand-t 400 méteres vegyesúszásban az egyesült államokbeli Greensboróban.

MW

A győztes Kós Hubert a férfi 200 méteres hátúszás döntőjében a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 28-án

Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a NC State meghívásos versenyen – amelyet 25 yardos medencében rendeznek – a 20 éves magyar világ- és Európa-bajnok egyéni csúcsot döntött 200 és 400 vegyesen is.

Az észak-karolinai viadalon az ASU színeiben úszó Kós 200 yard vegyesen először úszott 1:40 percen belüli időt (1:39.26), amellyel megnyerte a számot.

A verseny második napján csapattársát, a világcsúcstartó Léon Marchand-t megelőzve nyerte meg a 400 yard vegyest, 3:35.82-es ideje a hatodik leggyorsabb úszás yardos medencében. Ezt követően megnyerte a 100 hátat is 44.37 másodperccel.