Fejlesztés

2022.10.07. 14:30

Új eszközök segítik a jászkunsági mentőszervezetek munkáját

Jó szolgálatot tesznek majd azok az utánfutók, melyeket a napokban vehettek át települési mentőszervezetek.

Rimóczi Ágnes

A Szolnok Városi Polgárőr Egyesület nevében dr. Hanga Valéria, a szervezet jogásza, sajtóreferense vette át az utánfutót

Forrás: Beküldött fotó

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országosan több mint bruttó 62 millió forintos beszerzése egy KEHOP-os projekt keretében valósult meg, megyénkben is többen kaptak új járművet.

– Így az Abádszalóki-, a Tiszasasi- és a Szolnok Városi Polgárőr Egyesület, valamint a zagyvarékasi S.A.R. Hungary Alapítvány, a Mentő és Tűzoltó Egyesület Túrkeve, a Kengyeli Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a jászberényi Jász Búvár Sportegyesület vehette át az eszközök szállítására használható utánfutókat – tudtuk meg a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól. 

Hozzátették: ezekkel az eszközökkel nehéz terepviszonyok között is biztosítható a mentőegységek gyors kiérkezése, a speciális mentőeszközök, berendezések mozgatása, mindezzel csökkenthető a károk mértéke, és miután a beavatkozó szervezetek rendelkeznek a megfelelő eszközökkel, a földrajzilag legkedvezőbb elhelyezkedésűt lehet szükség esetén riasztani.

Az önkéntes mentőszervezetek eszköztárának fejlesztésével a lakosság hatékonyabb védelme a cél. A katasztrófavédelem több mint tíz éve kezdte meg az önkéntes alapon működő mentőszervezetek rendszerének kiépítését, ami nagyban erősíti a lakosság biztonságát, önvédelmi képességét. A mentőszervezetek szerepe megkérdőjelezhetetlen, hiszen a gyors reagálás és a jó helyismeret is fontos előnyük.

Az önkéntesen szerveződő mentőcsoportok különleges kiképzésükkel, speciális technikai eszközeikkel és képességeikkel különböző káresemények felszámolásában támogatják a hivatásos erők munkáját, egyebek mellett rendkívüli időjárási események, például viharok vagy árvíz idején, de munkájukkal műszaki mentések, vagy akár szabadtéri tűzesetek során is támogatják a hivatásos egységeket.

Az európai uniós projekt keretében az elmúlt években quadokat, áramfejlesztőket, szivattyúkat, valamint általános gyakorló és tűzoltói bevetési védőruházatot is átvehettek az önkéntesek, a speciális eszközök, berendezések megismerését, használatát pedig képzésekkel támogatta a katasztrófavédelem. Mindez lehetővé teszi, hogy az önkéntes csapatok modern jármű- és eszközparkkal, korszerű tudással felvértezve kapcsolódjanak be a mentés, kárenyhítés és helyreállítás munkálataiba.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában