KOSÁRLABDA

2018.01.29. 10:31

Kosárdús meccset vívtak a felek Jászberényben

Újabb fontos meccset nyert a JP Auto-Jászberényi KSE csapata, amely 98–94-re győzött az újonc DEAC ellen.

A jól küzdő fehér mezes jászberényi együttes felülmúlta debreceni vetélytársát

Fotó: Gémesi Balázs

A berényiek megnyerték legutóbbi három hazai mérkőzésüket, míg az újonc debreceniek jó kezdés után visszaestek formájukban, öt bajnokit buktak sorozatban.

Egy biztos, hullámzó mérkőzést vívtak a felek, hiszen az elején kilenc ponttal megléptek a házigazdák, a vendégek azonban a rutinos Lilov vezérletével egy 25–5-ös rohammal fordítottak.

A berényiek azonban bizonyították, hogy van tartásuk, légiósaik révén még az első félidő végén visszavették a vezetést, (52–50). A fordulást követően folytatódott az öldöklő csata, de a JKSE néhány ponttal rendre előrébb járt, mint ellenfele. A hajrában megszöktek a berényiek, és 11 pontos előnyükből négyet megőriztek a lefújásig.

– Tizenkét pontos hátrányból a második negyed közepére visszakapaszkodtunk, de tizenöt pontos előnyünket nagyon gyorsan eladtuk – mondta a vendégek edzője, Berényi Sándor. – Jókor jött nekünk a nagyszünet, ám a folytatásban végig futnunk kellett az eredmény után. A második félidőben sok második esélyt adtunk a jászberényieknek, akik ezzel éltek is.

Nikola Lazics, a Jászberényi KSE edzője az övéi mentális erejéről is beszélt a mérkőzés után: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, és az is volt. Döntőnek bizonyult, hogy tizenöt pontos hátrányból a félidő végéig fordítani tudtunk. Ez a folytatásra nagy mentális erőt adott, amely kitartott a találkozó végéig.

Szombaton újabb fontos meccs vár a JKSE csapatára, amely a PVSK-t fogadja, az első feldobás 18 órakor lesz.

Fotós: Gémesi Balázs

JP AUTO-JKSE–DEAC 98–94  (27–28, 25–22, 29–19, 17–25)

Jászberény, Belvárosi Játékcsarnok, 700 néző. V.: Cziffra, Jakab L., Kovács N.

JÁSZBERÉNY: NELSON 24/9, Rakics 8/6, Wallace 18/9, LUCSICS 15/3, Sejfic 18. Csere: Cseh 1, KERPEL-FRONIUS B. 14/9, Molnár Marcell. Edző: Nikola Lazics.

DEAC: LILOV 18/15, DeShields 16, Jones 9/3, Farkas, ARMWOOD 19/3. Csere: Bognár 5, Molnár A. 12/6, VELKEY 15/12, Kósa. Edző: Berényi Sándor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–7. 7. p.: 22–13. 13. p.: 27–38. 17. p.: 38–47. 23. p.: 61–55. 27. p.: 71–60. 33. p.: 81–77. 37. p.: 92–81.