KOSÁRLABDA

2018.02.05. 09:32

Vérbeli rangadón az Alba Fehérvár legyőzte az Olajt

A 19. forduló tiszaligeti mérkőzésén a címvédő Alba Fehérvár óriási csatában, egy ponttal legyőzte a Szolnoki Olaj KK csapatát, megfosztva ezzel hazai veretlenségétől.

Már a kezdés előtt jóval megtelt a lelátó a rangadóra. Az Olajnál társaival melegített az amerikai hátvéd, Steven Browning, aki most mutatkozott be a piros-feketék soraiban, míg elődje, Tarik Phillip búsan üldögélt a nézőtéren.

Vojvoda Dávid másfél perc alatt öt pontot szórt, megadva az alaphangot, naná hogy tombolt a szurkolósereg. A vendégek is szép lassan elkezdték gyűjtögetni a pontokat, olyannyira, hogy Alandise Harris duplájával már a hetedik percben átvették a vezetést, 9–11.

Innentől rendre az Albánál volt az előny, az Olaj pedig üldözte vetélytársát. Sajnos nemcsak 1–2 ponttal, hanem olykor tízzel is előrébb járt az Alba, mint a saját játékát kereső szolnoki csapat.

Főként a hazaiak támadójátéka akadozott, a 32 pont nagyon kevés volt, amit az első félidőben dobtak, szerencsére a kék-fehérek is csak 36 pontig jutottak az első húsz percben.

A fordulást követően nemcsak a támadó-, hanem a védőjátéka is szétesett az Olajnak. Lóránt Péterék könnyű ziccerek mellett extra hármasokat is dobtak, 44–60-ra módosult az állás.

Szerencsére magára talált a szolnoki gárda, Browning is elkezdte gyártani a pontokat, a negyedik felvonás előtt már csak kilenc pont volt a hátrány, (55–64). A szurkolói által űzött, hajtott Olaj hosszú hajrát nyitott, és Kendrick Perry bravúrpontjaival a 40. percben utolérte vendégeit.

Az ötperces ráadásban óriási izgalmak közepette a szerencsésebb fehérváriak megnyerték a meccset, visszavágva az októberi vereségért, amikor az Olaj 70–60-ra nyert a Gáz utcában.

SZOLNOKI OLAJ KK – ALBA FEHÉRVÁR 88–89

(13–19, 19–17, 23–28, 25–16, 8–9) – h. u.

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. Vezette: Papp P., Győrffy, Minár.

SZOLNOKI OLAJ KK: PERRY 19/6, Vojvoda 19/6, Kovács P., MILOSEVICS 12/6, TÓTH Á. 13. Csere: Andric 5/3, Ford 7/3, BROWNING 13/3. Edző: Dragan Alekszics.

FEHÉRVÁR: Hill 4, T. SIMPSON 13/9, HARRIS 20/6, Keller Á. 9, LÓRÁNT 20/6. Csere: Horton 7, Kovács Á. 2, Mohammed 3, FILIPOVICS 11/6, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 6. p.: 9–11. 9. p.: 11–17. 11. p.: 13–21. 14. p.: 24–24. 18. p.: 30–29. 20. p.: 30–36. 22. p.: 32–40. 24. p.: 42–44. 27. p.: 44–60. 30. p.: 55–64. 33. p.: 57–70. 36. p.: 64–72. 40. p.: 80–80. 43 p.: 83–87. 45. p.: 88–89

Dragan Alekszics: – Kemény és jó mérkőzést játszottunk a Fehérvárral. A harmadik negyedben már úgy tűnt, elmegy a hajó, hiszen sok könnyű kosarat kaptunk, és elhúzott az ellenfél.

– Annak örülök, hogy jó hangulatú, igazi rangadót vívtunk, sajnos szurkolóinkat ezúttal nem tudtuk megajándékozni a győzelemmel.

Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a csapatomé, mert szépen felépítettük a játékunkat. Igaz, a végén ki tudott egyenlíteni a Szolnok, de némi szerencsével egylabdás meccsen sikerült nyernünk.