KOSÁRLABDA

2018.04.13. 09:17

Olaj-bravúr a Körmend otthonában

Az alapszakaszban a Körmend mindkétszer legyőzte az Olajt, Kovács Péterék most a legjobbkor vettek revansot, és bravúros győzelmet arattak a Rába-parti városban. Az alsóházban viszont nem sikerült a rajt a jászberényi csapatnak, amely hazai pályán játszva, vereséget szenvedett a MAFC csapatától.

A piros mezes szolnoki alakulat listavezetőhöz méltó játékkal nyert Körmenden

Forrás: kosarsport.hu

A piros-fekete csapatok csatájában szinte végig a vendég szolnokiak vezettek, a vasiaknak csak felvillanásokra futotta erejükből. Amikor kellett, Vojvoda Dávidék mindig rátettek egy lapáttal, fontos idegenbeli győzelmet arattak.

Az Olaj tehát továbbra is tartja vezető pozícióját a felsőházban, szombaton 18 órakor a Kecskemét gárdáját fogadja a Tiszaligetben.

– A Szolnok sokkal jobban játszott és megérdemelten nyert – értékelt Gasper Potocnik, a Körmend edzője. – A második félidőben elvesztettük a ritmust és nagyon sok hibát követtünk el.

– A döntő szituációkban rossz döntéseket hoztunk. Gyengén védekeztünk és elvesztettük a hitünket. Úgy látom, most nagy szükségünk van a menedzsment és a szurkolók támogatására is ahhoz, hogy kimásszunk ebből a mély gödörből.

Az éllovas Olaj trénere, Dragan Alekszics különösen az övéi védekezését emelte ki, hiszen 74 ponton tartották a házigazdákat. – Nagyon kemény és küzdelmes mérkőzést játszottunk a kissé tartalékos hazai csapat ellen.

– Védekezésben jobb teljesítményt nyújtottunk, s ez döntőnek bizonyult. Felőröltük a Körmend ellenállását, amely a végére elfáradt. Több energiát tudtunk mozgósítani a hajrában, s ellenfelünknek már nem voltak jó válaszai.

EGIS-Körmend – Szolnoki Olaj KK 74–85 (17–22, 22–18, 19–24, 16–21)

Körmend, 1900 néző. V.: Győrffy, Tőzsér, Praksch.

KÖRMEND: WRIGHT 18/6, Hollins 3, FANNING 13/6, Ferencz 8/6, HORTI 10. Csere: Tuoyo 9/3, Halász 5, Davis-Smith 8/3, Bán. Edző: Gasper Potocnik.

SZOLNOKI OLAJ KK: Perry 10, KOVÁCS P. 8, VOJVODA 20/9, Milosevics 5/3, Tóth Á. 10. Csere: ANDRIC 16, FORD 10/3, Browning 6/6, Polyák. Edző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–8. 8. perc: 12–17. 12. perc: 22–26. 17. perc: 32–32. 24. perc: 43–47. 27. perc: 49–52. 32. perc 58–68. 37. perc: 67–83.

JP Autó-JKSE–MAFC 84–94 (20–24, 21–19, 18–27, 25–24)

Jászberény, Belvárosi Játékcsanok, 400 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Fodor A.

JÁSZBERÉNYI KSE: Nelson 11/3, RAKICS 24/6, Wallace 15/3, Lucsics 2, Sejfic 14. Csere: Cseh 2, Kerpel-Fronius B. 4, BAZSÓ 12/9. Edző: Nikola Lazics.

MAFC: Hot 18/12, FODOR M. 13/6, McCRAY 33/15, DJUKICS 20/6, Cvetkovics 6. Csere: Lakosa, Lakits, Misek 4, Peringer. Edző: Garai Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–8. 7. p.: 14–22. 13. p.: 23–32. 17. p.: 30–38. 23. p.: 43–50. 27. p.: 55–62. 33. p.: 64–78. 37. perc: 76–83.

Az alsóház nyitányán nem tudta megismételni az elmúlt hetek jó játékát a jászberényi alakulat, mert a rutinos Fodor Márton által vezényelt fővárosiak egy percig sem adták ki a kezükből a vezetést, megérdemelten nyertek.

A berényiek edzője, Nikola Lazics csapata gyenge védekezése miatt kesergett: – A MAFC megérdemelten nyerte meg a találkozót, mert a játék minden elemében jobb volt.

– Mi nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk, s könnyű pontokat engedtünk ellenfelünknek. A védekezésünkről mindent elmond, hogy hazai pályán kilencvennégy pontot kaptunk.

A másik oldalon Garai Péter, a MAFC edzője azt mondta: – Van egy rendszer, amit játszunk, s ez most jól működött. Amikor pedig megfordulhatott volna a találkozó kimenetele, akkor mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton. Jól játszottunk, és szombaton hazai pályán szeretnénk a DEAC ellen is nyerni.