KOSÁRLABDA

2018.05.14. 11:27

A Falco KC nyerte az Olaj elleni bajnoki rangadót (galéria)

Egylabdás meccsen kikapott a már biztos középszakasz-győztes Olaj csapata a szombathelyi Falcótól a Tiszaligetben. A folytatásban, vagyis a negyeddöntő­ben, a paksi Atomerőmű SE legénysége lesz az Olaj vetélytársa, a párharc kedden este hatkor kezdődik Szolnokon.

Tóth Zoltán (fehérben) és társai kikaptak a legutóbbi két fordulóban, de így is az élről kezdhetik a rájátszást

Fotó: Mészáros János

Immár hetedik tétmeccsét játszotta egymással az Olaj és a Falco csapata. A tiszaligeti összecsapásról vendégoldalról Váradi Benedek, míg a hazaiaktól Quincy Ford hiányzott, egyaránt sérülés miatt. Ami jó hír volt az Olaj háza táján, hogy Sztrahinja Milosevics újra játékra jelentkezett.

Az első négy perc a szolnoki csapaté volt, aztán a magyar válogatott amerikai irányítója, Darrin Govens vezérletével egy 12–1-es rohammal fordított a vasi gárda.

Negyed óra telt el, mire az Olaj utolérte vetélytársát. Előbb összeállt a hazaiak védekezése, majd támadásban Vojvoda Dávid kosaraival a félidő utolsó két percében egy 10–0-s etappal fordítottak az álláson (45–39).

A fordulást követően, pár percig tartotta előnyét a szolnoki legénység, majd az Olajban is megfordult, montenegrói Milos Boriszov és az amerikai Steve Taylor találataival egyenlítettek a vendégek.

Szerencsére az Olaj centerei, Luksa Andric és Tóth Ádám is jól játszottak, úgyhogy a záró felvonás 76–71-es állásról indult. Mint várható volt, a hajrára maradt a döntés, amelyben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett 1–2 ponttal.

Hét másodperccel a befejezés előtt Govens büntetőivel 99–100-ra módosult az állás, a végén Vojvoda betörésénél a bírók szerint a faulthatáron belül védekeztek a vendégek, a dobás kimaradt, így egy ponttal nyert a Falco. Erre mondják, most még belefért a vereség, a folytatásban azonban már nem lehet hibázni.

– Jó meccset játszottunk Szolnokon – mondta a lefújás után Szrecsko Szekulovics, a Falco edzője.

– Mindkét csapatnak másodlagos volt az eredmény, mi azonban bizonyítottuk, hogy tudunk nyerni Szolnokon is.

Az Olaj edzője, Dragan Alekszics pedig azt mondta: – Az első félidőben tökéletesen védekeztünk, a másodikban sajnos nem. Végig szoros mérkőzésen a hajrában több kinti dobást és ziccereket is hibáztunk, így a Falco nyerte meg a mérkőzést.

Szolnoki Olaj KK–Falco KC 99–100 (18–27, 27–12, 31–32, 23–29)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1389 néző. Vezette: Papp P., Tőzsér, Jakab L.

SZOLNOKI OLAJ: Perry 14/3, Browning 11/9, VOJVODA 20/9, MILOSEVICS 13/6, Tóth Á. 9. Csere: Kovács P. 7, ANDRIC 17/3, Polyák 5/3, Rudner 3/3, Tóth Z. Edző: Dragan Alekszics.

FALCO KC SZOMBATHELY: GOVENS 21/6, Perl 12/3, Norfleet 13/9, BORISZOV 18/6, TAYLOR 22. Csere: Pusztahvar 5, Tóth N. 4, Durázi 2, Kucsora, Dancsecs 3/3, Hódi. Edző: Szrecsko Szekulovics.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–7. 8. p.: 12–20. 14. p.: 31–33. 19. p.: 35–39. 25. p.: 56–51. 28. p.: 66–66. 34. p.: 84–79. 38. p.: 94–93. 39. p.: 97–98.