VÍZILABDA

2018.11.29. 17:40

Macska-egér harc folyt a Vízilabda Arénában

Az élvonalbeli bajnokság 7. fordulójában a Debrecen csapatát fogadta a Szolnoki Dózsa.

Viktor Rasovics két gólt vállalt a tizenhétből a korábbi összecsapáson.

A hazaiak repülőrajttal indítottak és már az első negyedben hat gólos előnyt szereztek. A folytatásban is nagy lendülettel és fegyelmezetten játszottak Bátori Bencéék, és mutatós gólokat lőttek. A záró negyedben takarékra kapcsolt a Dózsa, amely szombaton 16 órakor az UVSE csapatát látja vendégül.

– Próbáltuk kihasználni, hogy a szolnoki csapat sorozatban játssza meccseit, és fáradt lehet. Sajnos nem így történt, hamar eldőlt a mérkőzés – fogalmazott Miroszlav Bajin, a Debrecen edzője.

Zsivko Gocics pedig azt mondta: – Fontos volt, hogy komolyan vegyük ezt a találkozót is, és szerencsére így is tettük.

Szolnoki Dózsa – Debreceni VSE 17–5 (6–0, 4–2, 5–2, 1–1)

Vízilabda Aréna, 200 néző. V: Berki A., Pásztor A.

Szolnok: KARDOS G. – BÁTORI 4, Prlainovics 1, V. Rasovics 2, Lazics 1, ZALÁNKI 2, Angyal 2. Csere: Szatmári 1, Szeghalmi 2, Pethe, Kis G., Teleki, JANSIK D. 2. Edző: Zsivko Gocics

Vendégólszerzők: Dőry, Kovács G., Fekete, Durik, Vidovics

A B csoport további eredményei: Tatabánya–Kaposvár 7–4, UVSE–Vasas 8–11, az OSC–Miskolc mérkőzést csütörtökön este rendezték.

Viktor Rasovics két gólt vállalt a tizenhétből.