TRIATLON

2019.06.17. 10:53

Éremben nincs hiány

A Martfűi Úszó és Triatlon Klub sportolói több versenyen is részt vettek az elmúlt időszakban, mind hazánkban, mind a határon túl kiváló eredményeket értek el.

Hornyák Döme (balról), Laczkó Rozina, Pápai Balázs, Botka Anikó a negyedik helyet érte el mixváltóban

Forrás: Beküldött fotó

A Lengyeltótiban rendezett országos ranglistaversenyen és mixváltócsapat-ob-n huszonkilenc fővel képviseltették magukat a martfűi sportolók.

A kétnapos eseményen az első nap egyéniben, majd mixváltóban álltak rajthoz a sportolók, a sok emelkedővel tarkított kerékpárospálya után a futópálya még komolyabb feladat elé állította a versenyzőket.

Azonban a martfűi triatlonosok szép eredményeket szállítottak, aranyérmet szerzett Laczkó Szabina, valamint Hornyák Döme, aki egyébként nemrég Hollandiában vett részt a junior Európa-bajnokságon, ahol kiváló teljesítményt nyújtva 26. lett.

A Somogy megyei megméretésen Pápai Balázs és Botka Anikó állhatott fel a dobogóra, annak is a második fokára, Csató Gergely a harmadik helyen ért célba. A mixváltóban két lány és két fiú alkot egy csapatot, ebben a számban hat négyessel sorakozott fel a Kék-tó partján a martfűi egylet, és két negyedik, két ötödik, egy hetedik és egy tizenegyedik hellyel öregbítették megyénk hírnevét.

A lengyeltóti megméretéssel egy időben a klub szeniorversenyzője, Fekete Szilveszter sikeresen teljesítette a középtávot – mely 1,9 kilométer úszásból, 90 kilométer kerékpározásból és 21,1 kilométer futásból áll – a III. Leveleki Vasember Triatlon Kupán.

Eközben határainkon túl, a csehországi Příbramban rendezték meg az Olimpiai Reménységek Versenyét, a magyar csapatot erősítette Tóth Zalán is, aki a népes mezőnyben kilencedik helyezést ért el korcsoportjában, míg a mixváltó tagjaként aranyérmet szerzett.