2021.09.01. 18:58

Belealudt a JKSE a harmadik negyedbe

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a Jászberényi KSE együttese, ám a két siker után vereséget szenvedett.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Fotó: Shutterstock

A következő szezont az NB I/B Piros-csoportjában kezdő JKSE kétszer legyőzte az immár élvonalbeli Nyíregyházát (69–65 és 80–79), ezúttal pedig az NB I/B Zöld-csoportjában érdekelt Ceglédet fogadta.

Jól alakult a találkozó eleje a hazai csapat számára, mivel magabiztos vezetésre tett szert az első negyedben. A folytatásban sem utalt semmi arra, hogy a vendégek fordítani tudnak, ám a nagyszünet után alaposan bennmaradtak a berényi játékosok az öltözőben, aminek meglett a böjtje. A harmadik játékrészben tehát fordult a kocka, és ugyan az utolsó tíz perc már kiegyenlítettebb játékot hozott, a jászsági gárda így is ötpontos vereséget szenvedett hazai környezetben.

Jászberényi KSE–Ceglédi KE 71–76 (23–15, 17–16, 15–31, 16–14)

Jászberény, Belvárosi Játékcsarnok, 50 néző. Vezette: Fodor A., Gál J., Drenyovszki

JKSE: Chester 7/3, Nagy S. 4/3, Velkey 11/9, Meleg 9, Homoki 6. Csere: Várbíró 7/3, Fekete D. 4, Olasz Á. 8, Rakics 4, Roszics 11/9. Edző: Földi Sándor

Cegléd: Csaba Gy. 22, Szabó N. 7/3, Mészáros M. 9/3, Hajdu M. 10, Micsev 1. Csere: Berkics M. 3/3, Tóth Z. 20/9, Rékasi 4, Csákvári. Edző: Tóth Tamás

Az eredmény alakulása:

5. perc: 12–8. 15. p.: 28–13. 20. p.: 40–31. 25. p.: 46–50. 35. p.: 61–72