kosárlabda / galériával

2021.09.22. 22:02

Egy labdás meccset nyert az Olaj

Rangadóval indított az elmúlt évadban ezüstérmes Olajbányász, amely bronzérmes Szedeák legénységét fogadta.

Érdekesség, hogy a felek két hete edzőmeccsen is összemérték erejüket, akkor a hazai pályán játszó Szolnok 83–81-re győzött. Azon az összecsapáson nem játszott a Szegedben az ausztrál erőcsatár, Jesse Hunt és az amerikai irányító, Tayler Persons. Az Olajnál viszont az utóbb emlegetett mérkőzésen szenvedett bokasérülést a dominikai játékmester, Gelvis So­la­no, aki hetekre kidőlt a sorból. Ráadásul a válogatott irányító, Pongó Máté sem egészséges. A pótlásukra a múlt szombaton érkezett a horvát hátvéd, Roko Rogic.

Taiwo Samuel dobta a meccs első dupláját, aztán nagyon beindult a Szedeák, Persons remekül szervezete az övéi játékát, mellette a pontszerzésből is kivette a részét. Az Olaj nem lelte a ritmust, a védekezése szellős, a támadójátéka pontatlan volt. A Szedeák 22–9-re is vezetett, amikor a negyed végére Marjan Cakarun és Roko Badzim találataival 20–28-ra jött fel a Szolnok. A folytatásban már összeszedettebben játszott vendéglátó, és csaknem utolérte a vetélytársát, ám 33–35-ös állás után a szegediek 10–2-re nyerték a félidő utolsó két percét, 35–45.

A fordulást követően a közönség fergeteges biztatását követően ellenfele nyomába eredt az Olaj, a fiatal Polányi Kristóf azonban három triplát is beszórt. de ez sem szegte kedvét Bojan Szuboticséknak, akik félidő végén csaknem utolérték a szegedieket, 63–65.

A záró felvonásban, a 35. percben Cakarun középtávolijával hosszú idő után négy ponttal vezettek a hazaiak, 75–71. Mint, ahogy az várható volt, a hajrá óriási izgalmakat hozott, mindkét csapat nyerhetett volna, ami végül a Szolnoknak sikerült egy ponttal, 77–76.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 77–76

(20–28, 15–17,28–20, 14–11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Győrffy, Ádám J., Csabai-Kaskötő

SZOLNOK: Rogic 6, Kovács P. 2, Cummings 8, SZUBOTICS 13/3, Taiwo 2. Csere: BADZIM 16/6, CAKARUN 21, Pallai 4, Zsiros 5/3, Gilszki, Rudner. Edző: Gasper Potocnik

SZEGED: PERSONS 28, Polányi 9/9, COOK 21/9, Hunt 9/6, Alston 6.

Csere: Balogh Sz., Bognár K., Keller I. 2, Szatmári Zs., Kerpel-Fronius B. 1. Edző: Szrecsko Szekulovics

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–13. 8. p.: 9–22. 14. p.: 28–32. 18. p.: 33–35. 25. p.:50–56. 29. p.: 59–62. 35. p: 73–71. 38. p.: 75–76. 40. p.: 77–76