2021.12.27. 21:04

Sima vereséget szenvedett Szegeden az Olajbányász

Nagyon simán kikapott a Szolnoki Olajbányász a férfi NB I.-ben hétfő este.

Forrás: Török János

Szegedre látogatott az Olaj, ahol a hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, s rendre előnyben kosárlabdáztak. A második negyed elején már tíz pont fölött járt a különbség, amely egy darabig nem nagyon mozdult. Aztán a nagyszünet után mégis, ám nem a szolnoki csapat volt az, amelyik megújult, hanem a Szedeák növelte az előnyét.

Ezúttal a végjátékban sem tudott villantani az Olaj – mint a ZTE vagy az Oroszlány ellen –, sőt a vendéglátók tovább növelték előnyüket. A piros-feketék támadójátéka gyengén muzsikált az egész meccsen, de az utolsó negyedre ez kifejezetten jellemző volt, így végül 24 ponttal kapott ki a Szolnok, elszenvedve ezzel szezonbeli harmadik vereségét.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 81–57 (17–12, 23–17, 24–20, 17–8)

Szeged, 1200 néző. Vezette: Benczur, Török R., Pozsonyi

SZEGED: PERSONS 25/3, COOK 17/6, Szatmári, BOGNÁR 13/3, ALSTON 13. Csere: Hunt 9, Polányi, Kerpel-Fronius B. 2, Balogh Sz., Keller I. 2, Mayer. Edző: Simándi Árpád

SZOLNOK: Pongó M. 5/3, Kovács P., Cummings 4, Taiwo, Szubotics 13/3. Csere: Pallai 5/3, Cakarun 9, Solano 12/3, Badzin 6/6, Rudner 3/3, Zsíros, Gilszki. Edző: Gasper Potocník

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 12–7. 12. p.: 19–12. 18. p.: 35–25. 22. p.: 44–32. 27. p.: 56–40. 33. p.: 64–52. 35. p.: 72–52.. 38. p.: 77–55

Kipontozódott: Persons (38. p.)

Kiállítva: Szubotics (38. p.)

MESTERSZEMMEL

Simándi Árpád: – A győzelmünk kulcsa a remek védekezés volt, elsősorban lepattanózásban múltuk felül a Szolnokot. Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, remek hangulatot teremtettek, részesei a győzelmünknek.

Gasper Potocník: – Gyengén kezdtünk, rendre rossz döntéseket hoztunk az elején, a Szeged elhúzott, és mi végig futottunk az eredmény után. Különösen a második félidőbeli teljesítményünkkel vagyok elégedetlen, ilyen gyenge dobóteljesítménnyel lehetetlen nyerni egy jó napot kifogó ellenféllel szemben.