Kosárlabda / Galériával

2023.04.18. 20:21

És akkor az Olajbányász nem akárhogy vágott vissza a Körmendnek

Végig vezetve, minden negyedet megnyerve verte meg kedden az Olajbányász a Körmendet, és ismét vezet a két csapat párharcában a rájátszásban.

Jabril Durham (1) 18 pontot, 10 gólpasszt és 8 lepattanót tett hozzá a Szolnok győzelméhez

Képzeljék el, amint a 185 centiméter magas Olaj-irányító, Jabril Durham szinte átugorja a 204 centis körmendi Marjan Cakarunt egy lepattanóért.

Pedig így történt a Szolnoki Olaj–Körmend mérkőzés második negyedében, a szolnokiak ugyanis – ez látszott – készek voltak felszaggatni a parkettet a minél jobb teljesítményért a két együttes playoff-negyeddöntőjének harmadik, keddi mérkőzésén.

Mint írtuk, volt is mit feledtetnie a Szolnoknak, az első körös sima hazai győzelmet még simább idegenbeli vereség követte. Így a gyönyörű tavaszi időben szép számban a Tiszaligetbe érkező szurkolók örömmel könyvelhették el, hogy csapatuk az említett negyed végére stabil előnyt épített, agilis játékkal.

Ennek előzménye, hogy összeszedett játékkal, 6–0-ával indított az Olaj. Révész Ádám különösen elemében volt, gyors egymásutánban szerzett pontjai révén meglépett a Szolnok, 21–13. Eztán Rudner, majd Gavin vágott be egy triplát, és máris tíz pontra nőtt a különbség, 29–19.

A Körmend részéről ezúttal elmaradt az átlagon felüli dobóteljesítmény, védekezésben is folyamatos késésben voltak, aminek eredményeként több kulcsjátékosuk – Edwards, Omenaka – neve mellett is sok fault sorakozott, így ők a tervezettnél is többet padoztak. Nem sorakozott viszont egy pont sem annak a Siyani Chambersnek a neve mellett a 46–35-tel végződő első félidőben, aki Körmenden kis túlzással egyedül nyerte meg a találkozót.

Annál több a hazai játékosoké mellett, akik közül többen is nagy kedvvel, hasznosan játszottak. Nem tekerte le a sebességet az Olaj a harmadik negyedben sem, így az utolsót már több mint húszpontos különbséggel kezdhette, 73–52. Sőt, a záró játékrészben is extázisban maradt a csapat –s így a nézők egyaránt. 96–72-es Olaj-győzelem a vége, így a Szolnok 2–1-gyel visszavette a vezetést a két csapat párharcában.

Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 96–72 (29–19, 17–16, 14–9, 23–20)

Szolnoki Városi Sportcsarnok, 1800 néző, vezette: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Minár László (Bogárdi János)

Szolnok: DURHAM 18/6, Lukács 2, SZUBOTICS 16/3, Barnes 8, WILLIAMSON 13. Csere: Pongó 6/3, RÉVÉSZ 12, Vincze R., Gilszki, Gavin 10/9, Rudner 9/9, Arabo 2. Edző: Gasper Potocnik.

Körmend: Chambers 2, Mitchell 9/3, Durázi 10/6, Adams 10/6, Omenaka 4. Csere: FERENCZ CS. 13/9, Takács K. 6, Edward 1, CAKARUN 14, Doktor, Kiss M., Herczeg 3. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 6–0, 4. perc: 8–4, 6. perc: 17–13, 8. perc: 24–15, 12. perc: 34–20, 14. perc: 39–22, 16. perc: 42–25, 18. perc: 44–32, 22. perc: 51–38, 24. perc: 58–42, 26. perc: 60–44, 28. perc: 63–48, 32. perc: 75–57, 34. perc: 81–63, 36. perc: 88–63, 38. perc: 90–68.

Vélemények:

Jabril Durham, az Olaj irányítja: – Másfajta játéktervet követtünk, és ez bevált, elsősorban védekezésben tudunk újítani. Jól mentek a dobások és a lepattanók. Most már a következő mérkőzésre figyelünk.

Gasper Potocnik, az Olaj vezetőedzője: – Nagyszerű teljesítmény volt, de teljesen új játék lesz a következő. Nehéz találkozóra számítok Körmenden, két napunk van felkészülni. Szeretnénk befejezni a következő meccsen, de persze a kosárlabda kiszámíthatatlan játék.

Marjan Cakarun, a Körmend centere: – Jobbak volt a Szolnok, úgy játszottak, mint mi múlt héten. Még nincs vége a párharcnak, a következő meccsre koncentrálunk.

Kocsis Tamás: – A Szolnok ma mindenben fölénk nőtt. Elvesztettük azt az energiát, ami legutóbb mutattunk. Pénteken szeretnénk javítani, és visszajönni még egyszer Szolnokra.