2023.04.15. 20:33

Kakaskodás, felsülő mesterlövészek, gyatra játék – csúnyán elverték az Olajbányászt

A Rába-parti és a Tisza-parti piros-fekete csapatok közül csak az egyik volt pályán szombaton, a Szolnoki Olajbányász és a Körmend playoff-csatájának második felvonásában.

A Körmend irányítója, Siyani Chambers (labdával) ellen nem volt ellenszere az Olajbányásznak, de a játék szinte minden elemében alulmaradtak a vasiakkal szemben

Forrás: MW Archívum

Fotó: Vas Népe

Nem úszta meg közjáték nélkül ezt a körmendi túrát sem az Olajbányász. Igaz, ezúttal – az NB I.-es rájátszás Olaj–Körmend negyeddöntőjének második, szombati meccsén – nem kellett kipakolni a hazai szektor első sorait a szurkolók rendbontása miatt, mint legutóbb. Ezúttal "csak" az egyik elromlott eredményjelző miatt állt le a játék, mindjárt az első negyedben.

Miután a helyi erők helyre pofozták a kijelzőt, kiderült az is, hogy az Olajbányász is a monitor sorsára jutott: leállt.

Vagyis inkább el sem indult. Hiszen még a kezdeti 0–6 után fel tudott állni a Tisza-parti alakulat, de jóval tompábban játszottak a hazaiaknál, akik simán vitték az első negyedet (25–20).

Az iramot a második negyedben sem kapta el a Szolnok, két perc elteltével már tíz pontra nőtt a különbség (31–21) – ekkor már Gasper Potocnik vezetőedző is jónak látta közbeavatkozni. Időkérése azonban nem hozta meg a felzárkózást, a félidőre maradt a Körmend előny (45–34).

Jókor is jött a nagyszünet, volt mit rendbe tenni az Olajbányász öltözőjében. A szolnokiak az első negyedben össze-vissza dobálták a távoliakat, mindössze két triplájuk volt jó kilenc kísérletből. A palánk alatti játék erőltetése pedig nem hozta a szerdai győzelemkor látott eredményességet.

De hiába, három perccel a második félidő kezdete után közel hússzal mentek a Rába-partiak (54–36).

Eztán a Pongó Máté sportszerűtlen szabálytalansága miatti kakaskodás akasztotta meg ismét a játékot. Ebből is a higgadtabbnak bizonyuló Körmend jött ki jól: ültek a távoliak, az Olaj pedig csak ímmel-ámmal tudott kapaszkodni.

Az utolsó negyedre 69–53-as állással fordultak az együttesek, és továbbra is a vasiak maradtak lendületben. Főleg, miután Pongót második sportszerűtlensége után kiállították. Kereken húszpontos vereség lett a vége, 91–71, ami a mérkőzés képe alapján nem túlzó.

A Körmend a játék szinte minden elemében felülmúlta a Szolnokot, kiválóan védekezett, míg utóbbiak jócskán alulteljesítettek.

Az Olaj két nagy fegyvere is besült ezen a találkozón: 20 hárompontos kísérletből mindössze 5 talált utat a gyűrűbe – ez csupán 25 százalékos mutató. Szemben a Körmend 23/13-as, 55 százalékos eredményével. Elvesztette a Szolnok a palánk alatti csatát is, a vasiak 31 lepattanójával szemben a vendégek 25-öt szedtek.

Ezzel 1–1-es állásról folytatódik az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc. Lesz min javítania az Olajbányásznak a jövő keddi, Szolnoki Városi Sportcsarnokban esedékes harmadik mérkőzésre.

Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász 91–71 (25–20, 20–14, 24–19, 22–18)

Körmendi Városi Sportcsarnok, vezette: Cziffra Csaba Zsolt, Nagy Péter, Frányó Péter.

Körmend: CHAMBERS 26/9, MITCHELL 20/12, Durázi 2, Adams 8/6, OMENAKA 10. Csere: Doktor, Kiss M. 3/3, Cakarun 11, Takács K. 2, Edwards 3/3, Ferencz Cs. 6/6, Herczeg K. Edző: Kocsis Tamás.

Szolnok: Durham 3/3 , Lukács N. 2, SZUBOTICS 19, Barnes, WILLIAMSON 15. Csere: Vincze R., Gavin 2, Rudner 13/9, Révész 10, Sebők A. 4, Pongó 3/3, Arabo. Edző: Gasper Potocnik.

Kiállítva: Pongó.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 6–5, 4. perc: 10–9, 6. perc: 17–13, 8. perc: 20–18, 12. perc: 32–21, 14. perc: 35–25, 16. perc: 37–30, 18. perc: 43–34, 22. perc: 51–36, 24. perc: 53–39, 26. perc: 66–43, 28. perc: 66–45, 32. perc: 75–54, 34. perc: 80–58, 36. perc: 82–63, 38. perc: 88–65.