Galériával / Kosárlabda

2023.04.05. 20:25

Szívéhez kapott a fél stadion – így jutott kupaelődöntőbe egylabdás meccsen az Olaj

Elég volt egy apró megingás a Szolnoki Olajbányásztól, és kishíján elúszott a továbbjutás a kupában, egy addig viszonylag kézben tartott mérkőzésen. A végére azonban maradt szolnoki slusszpoén.

Rózsa Róbert

Óriási csatát hozott az Olajbányász–ZTE csata szerdán, a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Jimmy Gavin (labdával) extrateljesítménye is kellett a hazai sikerhez

Fotó: Nagy Balázs

Azt sokadszor bizonyították a szolnoki szurkolók, hogy nem ismernek kibúvót, ha kosárlabdáról van szó, húsvéti készülődés ide, vagy oda: úgy megtöltötték a lelátót, mintha csak hétvége volna. Kellett is a biztatás: az a Zalaegerszeg látogatott szerdán a Tisza-partra a Magyar Kupa negyeddöntőjére, amely csapat jócskán megizzasztotta eddigi két meccsén a piros-feketéket.

Révész Ádám, az Olaj centere például külön – Jimmy Gavinére hajazó – frizurával is készült a nagy összecsapásra, nem is volt gond egyikük harciasságával sem.

Csakhogy a zalaiakéval sem, akik a találkozó elejétől szívós védelemmel "kedveskedtek" az Olajnak.

Nagyon kellettek az első negyedben Auston Barnes kosarai, mert bizony volt, hogy a vendég Zete átvette az előnyt. Végül nem csak az első, de a második negyed is Olaj-előnnyel ért véget(48–39), köszönhetően a hazaiak által diktált magas iramnak. Egerszegi részről volt, aki nem is bírta idegekkel a heves küzdelmet: a légiós Mitchell Smith 15 perc alatt négy faultot szedett össze, Zsíros Pétert pedig kiállították.

Hogy a nagyszünetben mi történt, rejtély, de az Olaj nagyon belebambult a második félidőbe.

A Zalaegerszeg könnyű pontokkal kiegyenlített (50–50), majd a vezetést is átvette. Kilenc is volt közte, 56–65, a lehető legjobbkor jöttek Pongó Máté és Gavin triplái, így sikerült egy pontra visszakapaszkodni (68–69) a záró negyedre.

Arra a negyedre, amely már zúgó tapsvihar és biztatás közepette kezdődött. Ez is segíthette a hazaiakat, akik a negyed közepére fordítottak (82–77). Végül nem úszta meg könnyen az Olaj. Egy perccel a végső dudaszó előtt két pontra jött fel a ZTE (86–84), hat másodperccel a vége előtt Danilo Ostojic két büntetőt dobhatott... Fogta a fejét az egész szurkolóhad, no meg fügyült, amikor kellett. És az amúgy jól játszó Ostojic az egyiket azonban elhibázta.

Nyert, és ott van a hétvégi négyes döntőben az Olajbányász!

Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK 89–88 (25–23, 23–16, 20–30, 21–19)

Tiszaliget Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Cziffra, Nagy V., Ádám J.

Szolnok: Durham 6, LUKÁCS 9/3, SZUBOTICS 14/3, Barnes 13/3, WILLIAMSON 10. Cserék: PONGÓ 13/9, GAVIN 18/9, Vincze R., Sebők A., Gilszki 3/3, Rudner, Révész 3. Edző: Gasper Potocnik.

Zalaegerszeg: TRICE 11/6, O'REILLY 23/6, Keller I. 4, Csuti 1, Smith 12/3. Cserék: OSTOJIC 19/3, RAKICEVIC 16/6, Simó, Polster, Makkos, Zsíros 2, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec.

Kipontozódott: Zsíros.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 4–3, 4. perc: 11–10, 6. perc: 11–15, 8. perc: 17–16, 12. perc: 32–28, 14. perc: 36–31, 45–33, 16. perc: 44–38, 22. perc: 50–44, 24. perc: 50–54, 26. perc: 54–63, 28. perc: 60–65, 32. perc: 72–74, 34. perc: 75–76, 36. perc: 82–77, 38. perc: 84–79.