Kajak-kenu

2023.05.27. 16:36

Csikós Zsóka magyar bajnoki címet nyert 26 kilométeren

A Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzője K2 26 kilométeren ért célba az első helyen a hétvégi maratoni ob-n.

Csikós Zsóka

Fotó: Kovács Tamás / MTI

A Csikós Zsóka (Szolnoki Kajak-Kenu Klub), Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) páros nyerte a kajakosok 26 kilométeres távját a maratoni magyar bajnokság szombati versenynapján. A kettes 1:40.53 óra alatt ért be, öt másodperccel lehagyva a tiszafüredi Csengeri Evelin és a lágymányosi Sinkó Panna Krisztina kettesét. Csikós ezzel a szolnokiak első aranyérmét szerezte a hétvégén. Dobogós helyezést ugyanakkor már nyert a jászkunsági megyeszékhely versenyzője, C1 11 kilométeren Kis-Batka Imola harmadik lett U17-U18-ban.