2023.05.12. 20:08

Nagy küzdelemben nyert, és az ötödik helyért játszik az Olaj

Hiányzók nehezítették mindkét együttes dolgát a pénteki Kecskemét–Olajbányász rájátszásbeli meccsen, amely hullámzó játékot, szolnoki győzelmet hozott. Eldőlt, az Olaj az ötödik helyért vívja szezonbeli utolsó ütközetét.

Révész Ádám (10), az Olaj és Kemal Karahodzics (11), a KTE játékosa is remekül játszott pénteki meccsükön. Előbbi csapata nyert, és az ötödik helyért játszik az NB I. rájátszásában

A Kecskemét és a Szolnoki Olajbányász csapott össze pénteken – már ami maradt belőlük. A hazai lila-fehérek a már jó ideje sérült Milos Boriszov mellé az előző mérkőzésük óta elvesztették Kucsera Dánielt és Jaka Klobucart is. A Tisza-parton sem fényes a helyzet játékos-fronton: az ugyancsak hónapok óta harcképtelen Pallai Tamás után Auston Barnes is súlyosabb sérülést szenvedett. Azt pedig mindössze fél órával a pénteki meccs előtt közölte a piros-fekete klub, hogy Andre Williamson családi okokra hivatkozva távozik a csapattól, és már a Kecskemét elleni negyedik meccsen sem lép pályára.

Így aztán mindkét gárda szezonbeli játékoskeretének maradványával veselkedett neki az 5-8. helyért vívott helyosztós párharcuk negyedik találkozójának.

Ami ennek ellenére lendületesen indult, az első negyedben jócskán hullottak a kosarak. Mindebből a vendég Szolnok jött ki jobban, és 22–26-tal övék volt az első negyed. A másodikban viszont csúnyán bealudtak, a Kecskemét ment egy 10–0-ás etapot, és fordított. Szarvas Gábor Olaj-edző hiába hívta magához játékosait, a KTE növelte előnyét, és a játékrész derekán már tíz ponttal vezetett, 36–26, a félidőre is a hazaiak mehettek előnnyel, 50–43.

A harmadik tízpercben visszájára fordíthatta volna a találkozót az Olaj, mivel nagy munkával ledolgozták hátrányukat, sőt, egy pillanatra még a vezetést is visszavették, 59–60, de a KTE helyreállította a hétpontos különbséget a záró negyedre, 69–62. Ismét nagyot kellett hajrázni az Olajbányásznak, ha nyerni akart.

És jött is a hajrá, ezúttal triplák képében: Durham, Rudner és Gavin hárompontosaival egalizált a Szolnok, új meccs kezdődött az utolsó percekben.

Ahol – akárcsak a keddi, szolnoki meccsen – Jabril Durham vette hátára a csapatot. Sikeres kísérletei révén pedig nyert is az Olaj, megszerezve ezzel a harmadik győzelmet az együttesek párharcában, 3–1. Ezzel eldőlt az is, az Olajbányász az 5. helyért vívja meg szezonbeli utolsó csatáját.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 83–85 (22–26, 28–17, 19–19, 14–23)

Kecskemét, vezette: Cziffra Csaba Zsolt, Praksch Péter Árpád, Goda László.

Kecskemét: TOWNES 27/6, WITTMANN 13, Ivkovic, Dramicsanin 6, KARAHODZICS 19. Csere: Fazekas M. 4, Takács E., Kiss D. 3, Tóth Barna 11/3, Botka, Tóth Balázs. Edző: Forray Gábor.

Szolnok: DURHAM 23/6, Gavin 12/12, Lukács 10/3, SZUBOTICS 16, RÉVÉSZ 13. Csere: Pongó 5/3, Rudner 6/6, Arabo, Sebők A., Vincze R., Gilszki. Edző: Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 2–6, 4. perc: 7–10, 6. perc: 13–14, 8. perc: 17–19, 12. perc: 26–26, 14. perc: 32–26, 16. perc: 39–31, 18. perc: 44–37, 22. perc: 56–48, 24. perc: 57–54, 26. perc: 59–58, 28. perc: 62–60, 32. perc: 72–68, 34. perc: 75–74, 36. perc: 77–79, 38. perc: 80–81.