Presztízsversenyen álltak rajthoz a martfűiek

Martfűiek is indultak a múlt hétvégi Európa-kupán.

A Martfű egyesülete is indult a tiszaújvárosi rangos versenyen

Fotó: Facebook.com / Martfűi Úszó és Triatlon Klub

Múlt hétvégén tartották a nagy múltú tiszaújvárosi vilagkupát és junior Európa-kupa elődöntőit és döntőit, amelyeken a Martfűi Úszó és Triatlon Klub versenyzői is rajthoz álltak.

Mint a martfűi egyesület beszámolt, a junior Európa-kupa szombati előfutamaiban hét versenyzőjük is indult. A lányoknál két elődöntőt tartottak 30-30 fővel. Hárman képviselték a martfűi színeket. Futamában Forgács  Korinna a 18., Deák Boglárka a 27., Haller Noémi a 28 helyen fejezte be a versenyt.

A fiúknál három elődöntő volt, mindháromban volt martfűi induló. Az első futamban Csüllög Marcell 16., Danku Botond 18., a második futamban Gáspár Barnabás 15., a harmadik futamban Tóth Zalán 11. helyen végzett.

A vasárnapi Utánpótlás Triatlon Gálán Takács Zalán a serdülő fiúk között állt rajthoz, ahol 15. helyen érkezett célba – írták.